Според данни от BitEye меме монетите са регистрирали впечатляваща възвръщаемост от 1,834% от началото на 2024 г., което ги прави най-печелившия сектор.
На второ място се нарежда секторът на токенизираните реални активи (RWA), предоставяйки 214% възвръщаемост на инвеститорите. Блокчейн проектите от сектора на изкуствения интелект (AI) и децентрализираните мрежи за физическа инфраструктура (DePIN) отбелязаха възвръщаемост от съответно 72% и 59%.
След това идва ред на дигиталните активи като Биткойн и Етериум като ETH донесе почти 50% печалба от началото на годината, а Биткойн – около 45%.
Платформите на първи слой имаха средна възвръщаемост от 43%. Сектори като този на игрите и децентрализираните финанси (DeFi) изостанаха, но все пак отбелязаха скромна възвръщаемост от съответно 19% и 3%.
От друга страна секторът на платформите от втори слой отбеляза значителен спад, като загубите възлизаха средно на около 40.6%.
Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.
Само през първото тримесечие на 2025 г. Solana е реализирала приходи от $369.5 милиона – вече наполовина от тези, които е реализирала през цялата 2024 г.