Известен анализатор изрази загриженост относно настоящите пазарни сигнали на Биткойн (BTC), тъй като водещата криптовалута остава с около 20% под историческия си връх, достигнат през март.
В неотдавнашно видео Никълъс Мертен коментира очевидната слабост на Биткойн след многобройните неуспешни опити за пробив на значително ниво на съпротива:
Ценовото действие на Биткойн показва някои обезпокоителни признаци в момента. От гледна точка на чисто ценовия анализ, вече повече от седмица и половина сме последователно изправени пред съпротива срещу 21-дневната пълзяща средна. Не сме наблюдавали нито едно дневно затваряне в рамките на този диапазон; всеки опит е беше отхвърлян.
Освен това той подчерта, че цената на Биткойн вече е паднала под 200-дневната пълзяща средна – развитие, което често се разглежда като показателно за мечи тренд.
Мертен също така подчерта важността на надминаването на предишните върхове, за да се потвърди началото на нов бичи пазар.
Това, което има значение за мен, е възвръщането на тези предишни върхове. Ако не успеем да надминем този диапазон от предишните върхове през ноември 2021 г. и лекия връх през март 2024 г. [73,700], ще се колебая дали уверено да нарека това нов бичи пазар. В момента сме заседнали в един диапазон.
Съоснователят на BitMEX Артър Хейс изрази предпазливи прогнози за Биткойн и криптовалутния пазар като цяло, предвиждайки възможен краткосрочен спад, тъй като правителството на САЩ променя стратегията си за ликвидност.
Вътрешната тенденция за поскъпване на Биткойн продължава да се засилва, като данните от блокчейна и поведението на пазара на деривати разкриват агресивно натрупване от страна на дългосрочните притежатели и „китовете“.
С ускоряването на институционалното приемане на Биткойн, американският гигант в управлението на активи Franklin Templeton издаде предупреждение относно нарастващата тенденция на крипто-базирани стратегии за управление на финансови средства.
Биткойн се повиши с 2% през последните 24 часа, достигайки $109,500 към момента на писане на статията, благодарение на нарастващия институционален приток към спот ETF-ите, облекчаването на напрежението в световната търговия и засилването на техническия импулс.