Въпреки че преди два дена биткойн беше изправен пред силно и бързо отхвърляне от горната ценова граница на $10 000, много основни алткойни успяха да отбележат възходящи движения вчера, като Лайткойн водеше начело.
Важното е, че вчерашния скок на агрегирания пазар на алткойни може да сигнализира, че те отново започват да образуват обратна корелация с биткойн. Това може да е емблематично за началото на пророкувания „алткойн сезон“, на който се надяват много инвеститори.
Към момента на писане, Лайткойн се търгува около $ 69.
Дневните печалби на LTC са още по-впечатляващи, тъй като в момента се търгува с близо 7% нагоре при текущата си цена от 0,0066 BTC.
Лайткойн не беше сам в поскъпването си спрямо BTC вчера, тъй като повечето основни алткойни тогава се търгуваха с 3% или повече от 24-часовите си минимуми. XRP се търгуваше с ръст от 4%, ETH с 3%, а BCH с 4%.
По-специално, биткойн се сблъска с бързо отхвърляне от максимуми от близо $11,000 на 6 септември, което го накара да спадне до сегашната си цена от близо $10 500. Въпреки че ценовото действие на BTC обикновено ръководи това на агрегирания пазар на алткойните, днес изглежда като изключителна аномалия.
Една от основните характеристики на алткойн сезоните, наблюдавани от минали години, е, че алтернативните токени започват да образуват обратна корелация с биткойн, тъй като капиталът от BTC започва да се влива в други криптовалути.
Остава неясно дали днешното ценово действие е емблематично за този вид формиране на обратна корелация, но един от основните показатели, които инвеститорите вероятно ще следят отблизо в следващите дни и седмици, е доминирането на BTC над агрегираните крипто пазари.
В момента доминантността на актива е малко под многогодишните му максимуми от 71% и поради липсата на свеж капитал на крипто пазарите, ще бъде невъзможно да се каже със сигурност дали следващият „алтсезон“ ще започне или не докато домининантността на BTC не започне да намалява.
Тъй като става все по-ясно в коя посока биткойн ще се движи през втората половина на 2019 г., много вероятно е инвеститорите и анализаторите скоро да придобият по-добро разбиране дали тази доминантност скоро ще започне да отшумява.
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.
Нови данни от Santiment подчертават значителни разлики в разпределението на токените сред най-популярните криптовалути, разкривайки важни информации за трейдърите, които следят влиянието на големите играчи.