Riley Financial, един от най-големите кредитори на Core Scientific, твърди, че фалитът не е решение на проблемите на добивната компания, а вместо това ѝ предлага нов финансов спасителен пояс.
Според информацията кредиторът предлага $72 милиона, безкасово финансиране при благоприятни условия, което ще осигури на компанията възможност да се съвземе от загубите през следващите две години.
По-рано от Core Scientific разкриха, че всички варианти, дори и фалитът, са били на масата, след като в края на октомври компанията спря плащанията по главницата и лихвите към кредиторите и финансиранията за оборудване.
B.Riley смятат, че финансовите проблеми на Core Scientific са създадени от самите тях и могат да бъдат коригирани с открита, прозрачна дискусия и постоянна съвместна работа с кредиторите и притежателите на акции.
Кредиторът смята, че проблемите са в резултат на „агресивна, зле обмислена стратегия“ от страна на добивната компания да разшири съоръженията за добив и захранване. Също така е посочено, че Core Scientific никога не продава наличните Биткойн притежания и не хеджира цените.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн продължава да напуска борсите – защо това може да е добра индикация?
В условията на предложението от B.Riley се посочва, че ще бъде предоставен капитал, който да позволи на Core Scientific да изплати дълговете си и да избегне фалита, като $40 милиона от тях кредиторът заяви, че е готов да предостави незабавно и без никакви условия.
За останалата част от предложеното финансиране има условие, че при цена на Биткойн (BTC) от $18,500 и под, всички плащания по главницата към кредиторите на оборудването ще трябва да бъдат спрени, докато цената на актива не се възстанови до $18,500.
След като това се случи, предложението предвижда свободните парични потоци да бъдат разпределяни каскадно на заемодателите финансирали оборудването под формата на лихви и частични плащания по главницата, докато те не бъдат изцяло покрити.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.