Тъй като изкуственият интелект продължава да се развива, анализаторите на Bernstein подчертават, че интегрирането на микроплащания с криптовалути е от решаващо значение за избягване на финансовите ограничения в AI сектора.
Настоящите финансови системи, разчитащи на регионални мрежи и традиционни методи за разплащане, са изправени пред значителни предизвикателства, свързани с изкуствения интелект.
Традиционните банкови и кредитни системи изискват проверка на самоличността, която липсва на AI сектора, което усложнява интегрирането му в тези рамки.
Гаутам Чхугани от Bernstein твърди, че истинската пречка е неспособността на традиционните финанси да обработват ефективно дребни плащания.
Системите с изкуствен интелект може да се нуждаят от извършването на множество малки транзакции, например за стрийминг на данни или съдържание, но високите разходи на традиционните платежни системи правят това непрактично.
Криптовалутите предлагат решение, като дават възможност за евтини, незабавни транзакции, подходящи за АI нуждите. С помощта на крипто портфейли и усъвършенствани технологии като ZK (zero-knowledge) доказателства и блокчейн мащабиране е възможно да се поддържат ефективно изискванията за микро плащанията за изкуствения интелект.
Крис Ларсен, председателят на Ripple, направи важен ход, дарявайки $1 милион в XRP, за да подкрепи Камала Харис в президентската ѝ кампания.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Даймън отправи сериозно предупреждение за надвисналата заплаха от глобална рецесия, въпреки че продължава да критикува Биткойн и други криптовалути.
Китайската народна банка (PBOC) разкри, че дигиталният юан, нейната дигитална валута на централната банка (CBDC), бележи впечатляващ ръст – до края на юли са създадени 180 милиона индивидуални портфейла.
Worldcoin (WLD) разкри сътрудничеството си с Dune Analytics за повишаване на прозрачността и достъпността на данните за предстоящия блокчейн от втори слой – World Chain.