Според данни, събрани от Violation Tracker, база данни за корпоративни нарушения, най-големите банки в САЩ, включително JPMorgan, Bank of America, Wells Fargo и Citigroup, са понесли значителни глоби на обща стойност $181 милиарда от началото на хилядолетието.
Начело на списъка е Bank of America с 324 глоби на стойност $87.2 милиарда, следвана от Wells Fargo с 261 глоби на стойност $27.5 милиарда. Междувременно Citigroup е била санкционирана 181 пъти, като е платила глоби в размер на $26.9 милиарда. JPMorgan, с 272 глоби, е платила санкции на обща стойност $39.3 милиарда.
Във връзка с това главният изпълнителен директор на JPMorgan Джейми Даймън изрази силни резерви към дигиталните активи по време на неотдавнашно заседание на Конгреса, като ги определи като инструменти, използвани предимно от лица, замесени в незаконни дейности.
Даймън наблегна на опасенията относно криптовалути като Биткойн, като подчерта връзката им с престъпни дейности като трафик на наркотици, пране на пари и укриване на данъци.
Той изтъкна тяхната анонимност и мигновена прехвърляемост като фактори, допринасящи за злоупотребата с тях, заобикаляйки установените регулаторни системи като KYC протоколите, санкциите и Службата за контрол на чуждестранните активи (OFAC).
Позицията на Даймън остава твърда по отношение на противопоставянето му на криптовалутите, застъпвайки се за закриването им, ако беше на ръководна позиция, поради предполагаемата им уязвимост при регулаторния надзор.
Дейвид Бейли, известен с близките си връзки с Доналд Тръмп по отношение на политиката за криптовалутите, се готви да пусне голям инвестиционен инструмент за Биткойн, наречен Nakamoto, подкрепен с финансиране в размер на $300 милиона.
Coinbase се готви да направи най-смелата си стъпка досега в областта на дериватите с планираното придобиване на Deribit, борса за крипто опции и фючърси, известна с това, че контролира значителна част от глобалния обем на търговията.
Крипто трейдър е загубил $2.8 милиона за един час, след като е закупил 1.39 милиона TRUMP токена, с цел да си осигури място на ексклузивна гала вечеря с президента Доналд Тръмп.
На заседанието си на 7 май 2025 г. Федералният резерв остави лихвения процент без промяна на ниво 4.25% до 4.50%, което е четвъртото поредно решение за запазване на лихвените проценти.