Администрацията на Байдън наскоро публикува икономически доклад, в който подробно се разглеждат Биткойн и криптоактивите.
Докладът споменава Биткойн и криптовалути общо 305 пъти и привлече вниманието на мнозина заради критиките и наблюденията си по отношение на цифровите активи.
Ето някои от основните моменти в доклада:
В доклада се проследява преминаването на най-големия алткойн към консенсусен механизъм за доказателство на залог. В него обаче липсва фундаментално разбиране за начина, по който се установява консенсусът на Биткойн, като се говори за децентрализираната мрежа, сякаш тя е компания с възможност да прави официални изявления.
Докладът критикува потреблението на енергия от BTC, но не го сравнява с банковата индустрия, която активът е създаден да замени.
Не се споменава също така, че миньорите са стимулирани да използват възобновяема енергия, за да спестят разходи, или че до 59.5% от добива на BTC вече разчита на възобновяеми източници.
В доклада се посочва нестабилността на цената на BTC в неудобен момент на фона на предизвиканата от правителството банкова криза, която принуди много американци да осъзнаят, че банките не могат да изплатят всички депозити, а депозитите над $250,000 не са застраховани от FDIC.
Волатилността означава, че всеки, който използва BTC, за да съхранява спестяванията си, е изложен на риск от висока волатилност на покупателната си способност.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Анализатор прогнозира корекция – ето неговите цели
Въпреки критиките, в доклада се посочва, че крипто индустрията вероятно ще се задържи. Той предупреждава за рисковете, които крипто активите представляват, включително прекомерни спекулации, висок ливъридж, вреди за околната среда от добива и измамни дейности, които вредят на инвеститорите на дребно и на корпорациите.
В доклада се посочва оскъдността на актива и максималното предлагане от 21 милиона монети. Въпреки това се посочва, че хартиените пари са по-добри поради съществуването на централни банки, които безнаказано печатат пари. Държавните пари, под формата на щатския долар, са подкрепени от “надеждна” институция – централната банка.
Като цяло докладът представя редица критики и наблюдения относно Биткойн и крипто активите. Въпреки че признава тяхното съществуване и потенциал, той предупреждава за рисковете, които те пораждат, и призовава политиците да вземат предвид тези рискове, за да се избегне потенциална икономическа криза, причинена от криптовалутите.
Органът за финансов надзор (FCA) разкри нови правила, които ще влязат в сила на 8 октомври и с които се налагат по-строги правила за рекламодателите на крипто услуги в Обединеното кралство.
Малко след като заведе дело срещу най-голямата крипто борса в света, Binance, Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) вече предприе правни действия срещу друга платформа – Coinbase.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) разшири обхвата на проверките си върху криптовалутите, като наскоро включи Binance в списъка си със съдебни действия.
Лидерите на републиканците в Камарата на представителите на САЩ представиха предварителна версия на законопроект, който има за цел да предефинира криптовалутите като стоки.
Кой го казва ,човека с най голямото печатане на USD за най кратък срок. И човека който по негово време лихвата от 0.00 стана 5% за една година.Аййй сигааа бе.