Администрацията на Байдън наскоро публикува икономически доклад, в който подробно се разглеждат Биткойн и криптоактивите.
Докладът споменава Биткойн и криптовалути общо 305 пъти и привлече вниманието на мнозина заради критиките и наблюденията си по отношение на цифровите активи.
Ето някои от основните моменти в доклада:
В доклада се проследява преминаването на най-големия алткойн към консенсусен механизъм за доказателство на залог. В него обаче липсва фундаментално разбиране за начина, по който се установява консенсусът на Биткойн, като се говори за децентрализираната мрежа, сякаш тя е компания с възможност да прави официални изявления.
Докладът критикува потреблението на енергия от BTC, но не го сравнява с банковата индустрия, която активът е създаден да замени.
Не се споменава също така, че миньорите са стимулирани да използват възобновяема енергия, за да спестят разходи, или че до 59.5% от добива на BTC вече разчита на възобновяеми източници.
В доклада се посочва нестабилността на цената на BTC в неудобен момент на фона на предизвиканата от правителството банкова криза, която принуди много американци да осъзнаят, че банките не могат да изплатят всички депозити, а депозитите над $250,000 не са застраховани от FDIC.
Волатилността означава, че всеки, който използва BTC, за да съхранява спестяванията си, е изложен на риск от висока волатилност на покупателната си способност.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Анализатор прогнозира корекция – ето неговите цели
Въпреки критиките, в доклада се посочва, че крипто индустрията вероятно ще се задържи. Той предупреждава за рисковете, които крипто активите представляват, включително прекомерни спекулации, висок ливъридж, вреди за околната среда от добива и измамни дейности, които вредят на инвеститорите на дребно и на корпорациите.
В доклада се посочва оскъдността на актива и максималното предлагане от 21 милиона монети. Въпреки това се посочва, че хартиените пари са по-добри поради съществуването на централни банки, които безнаказано печатат пари. Държавните пари, под формата на щатския долар, са подкрепени от “надеждна” институция – централната банка.
Като цяло докладът представя редица критики и наблюдения относно Биткойн и крипто активите. Въпреки че признава тяхното съществуване и потенциал, той предупреждава за рисковете, които те пораждат, и призовава политиците да вземат предвид тези рискове, за да се избегне потенциална икономическа криза, причинена от криптовалутите.
Научната фондация за DLT (DSF) стартира крипто алианса MiCA на 16 септември, като учредители са Hedera, Ripple и фондация Aptos.
Circle, която стои зад USDC, е оптимистично настроена по отношение на масовото приемане на стабилните монети като ключов компонент на дигиталните финанси.
Конгресменът от Тенеси Джон Роуз представи законодателен акт, наречен „BRIDGE Digital Assets Act“, който има за цел да преработи регулаторната рамка на САЩ за криптовалутите.
Неотдавнашното решение на Върховния съд на Великобритания обяви стабилната монета USDT на Tether за форма на собственост – решение, което може да окаже значително влияние върху бъдещата ѝ траектория.
Кой го казва ,човека с най голямото печатане на USD за най кратък срок. И човека който по негово време лихвата от 0.00 стана 5% за една година.Аййй сигааа бе.