Крипто кредиторът Nexo заведе арбитражен иск срещу Република България, с който иска обезщетение в размер на $3 милиада.
От Nexo твърдят, че страната е участвала в „несправедливи и политически мотивирани действия… включващи необосновани и репресивни наказателни разследвания“, както се посочва в съобщение, изпратено по електронна поща в сряда.
През декември българската прокуратура прекрати разследването си срещу Nexo във връзка с предполагаеми престъпления, свързани с пране на пари, като се позова на липсата на доказателства за престъпна дейност.
Секторът на криптовалутите беше подложен на засилен контрол миналата година след внезапния срив на FTX и падането на други крипто компании през втората половина на 2022 г.
От Nexo твърдят, че разследванията са се отразили неблагоприятно на марката и репутациятае на компанията, което е довело до пропуснати бизнес възможности, включително потенциално първично публично предлагане (IPO) в САЩ.
Подаденият иск е представен на Международния център за уреждане на инвестиционни спорове (ICSID) към Световната банка във Вашингтон.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.