Органът за финансов надзор на Обединеното кралство (FCA) регистрира само четири от 35-те компании, които кандидатстваха за крипто лицензиране през годината, приключваща на 31 март 2024 г., което означава, че на 87% е било отказано.
FCA приписа високия процент неуспешни опити на слабия контрол на компаниите в областта на борбата с прането на пари (AML). Сред успешните кандидати бяха BNXA, партньор на Binance, Koamainu и PayPal UK Unit.
От януари 2020 г. насам FCA е получила 340 заявления за регистрация на крипто борси, като е одобрила само 47, или 14%, а 240 заявления (70%) са били оттеглени. Слабият процес за борба с прането на пари е основната причина за високия процент на отхвърляне. В своя доклад FCA заяви, че в много от подадените заявления липсват ключови компоненти, необходими за оценка.
FCA регулира крипто компаниите съгласно правилата за борба с прането на пари при липсата на специфични правила за криптовалутите. Новата регулация обаче може да се забави, тъй като правителството на лейбъристите, което дойде на власт след свалянето на администрацията на Риши Сунак, спря плановете за крипто политика през юли.
Крипто компаниите обаче обвиняват строгата позиция и дългото време за обработка – средно 459 дни – за високия процент на неуспешни опити. Много компании предпочетоха да се оттеглят и да извършват дейност извън Обединеното кралство.
Въпреки критиките, FCA твърди, че е предоставила ясни насоки, за да помогне на компаниите да отговорят на очакванията, като 44 компании вече имат регистрация за борба с прането на пари.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.