Япония е готова да намали значително данъка си върху криптовалутите, като го редуцира от сегашните 55% на 20%.
Тази значителна промяна има за цел да отговори на опасенията на инвестиционната общност и да опрости данъчния процес за дигиталните активи.
Агенцията за финансови услуги (FSA) се застъпи за тази реформа, предлагайки криптовалутите да се третират като финансови активи, а не като различни доходи. Това предложение е част от по-широката стратегия на Япония за модернизиране на системите за управление на активи и данъчно облагане.
От известно време се наблюдава натиск както от страна на крипто индустрията, така и от страна на инвеститорите за реформиране на съществуващата данъчна структура. Високата данъчна ставка е основен спорен момент, като мнозина призовават за намаляване на размера на данъка на 20%, подобна на ставката, прилагана за други инвестиционни продукти.
По време на Web3 конференцията “WebX” Огура Масанобу, заместник-генерален секретар на Либерално-демократическата партия, обсъди основанията за тази данъчна промяна. Той наблегна на необходимостта от логична обосновка, точни прогнози за приходите и обществена подкрепа за новия данъчен подход, твърдейки, че признаването на криптовалутите за легитимна инвестиция е от съществено значение.
Тази потенциална данъчна корекция означава значителна промяна в позицията на Япония по отношение на дигиталните валути, като целта е да се създаде по-благоприятна инвестиционна среда и да се стимулира растежът в крипто сектора.
Бивши високопоставени служители от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се готвят да дадат показания по време на изслушване в Конгреса, на което ще бъде разгледан подходът на агенцията към регулирането на криптовалутите.
Научната фондация за DLT (DSF) стартира крипто алианса MiCA на 16 септември, като учредители са Hedera, Ripple и фондация Aptos.
Circle, която стои зад USDC, е оптимистично настроена по отношение на масовото приемане на стабилните монети като ключов компонент на дигиталните финанси.
Конгресменът от Тенеси Джон Роуз представи законодателен акт, наречен „BRIDGE Digital Assets Act“, който има за цел да преработи регулаторната рамка на САЩ за криптовалутите.