В новаторски ход, който може да се счита за най-значимата токенизация до момента, Galaxy Digital на Майкъл Новограц обяви токенизацията на над 300-годишна цигулка Страдивариус, собственост на Ят Сиу, съосновател на Animoca Brands.
Тази необикновена цигулка, изработена през 1708 г. и оценена на приблизително $9 милиона, някога е принадлежала на Екатерина Велика, бившата императрица на Русия, според изявление, публикувано от компанията.
Galaxy Digital обяви тази токенизация за значителен напредък в прилагането на блокчейн технологията, отключваща стойността на уникални активи от реалния свят.
Сиу използва токенизираната цигулка като обезпечение за финансиране, подпомогнато от бизнеса на Galaxy Global Markets, както се посочва в съобщението.
Майкъл Новограц, основател и главен изпълнителен директор на Galaxy Digital, изрази ентусиазма си за това пионерско начинание, като заяви:
Като токенизираме тази емблематична цигулка Страдивариус, ние не само запазваме наследството на един от най-ценните музикални инструменти в света, но и създаваме прецедент за това как може да се получи достъп и да се използва скритата стойност на реалните активи.
Той подчерта още, че като започват с активи от висок клас като тази цигулка, те създават процес, който ще промени начина, по който се управляват, оценяват и търгуват широк кръг активи в дигиталната икономика.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.
Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.
Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.