Неотдавнашните изявления на Андрю Тейт предизвикаха полемика относно възможността той да навлезе в сферата на криптовалутите.
В неотдавнашен епизод на подкаста с Роб Мур той обърна внимание на слуховете и изрази откровените си възгледи за крипто общността, които бяха особено критични.
Тейт категорично се отрече от всякакви планове за създаване на собствена криптовалута, като се обърна към последователите си в X, за да изрази презрението си към някои елементи в крипто пространството. Той описа участниците в тази общност като „дегенерирали неудачници„, подчертавайки липсата на интерес да се свързва с тях или с техните начинания.
В откровен откъс от подкаста, споделен в профила му в X, Тейт доразвива гледната си точка, като оприличава участието в криптовалута на ангажиране с морално съмнителни дейности в рамките на конвенционална компания. Той изказа предположение, че за разлика от други начинания, при които може да има някаква обществена полза, криптовалутите не предлагат почти нищо отвъд потенциалната парична печалба за отделните лица, лишена от реален принос за обществото.
Тейт контрастира със собствения си подход към натрупването на богатство, подчертавайки значението на ученето и личностното израстване в процеса. Той твърди, че за разлика от тези, които търсят бързо забогатяване чрез крипто инвестиции, собственият му опит е предоставил ценни уроци в различни аспекти на живота и бизнеса.
Макар да признава съблазънта на спекулативния характер на криптовалутите, Тейт остава непоколебим в отказа си да участва в тях, твърдейки, че истинското богатство идва от усърдни усилия и истинско създаване на стойност, а не от спекулативни печалби.
Въпреки предварителните признаци, че обмисля да се впусне в криптовалута, Тейт в крайна сметка се дистанцира от подобни занимания, подчертавайки ангажимента си към принципи, които надхвърлят обикновената финансова печалба.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.