Американският депутат Томас Маси обмисля да внесе законопроект за премахване на Федералния резерв, което предизвика разнообразни реакции в крипто общността.
В анкетата, проведена в социалната медийна платформа X, Маси попита последователите си дали трябва да внесе законопроект за премахване на Федералния резерв.
Към момента 86.7% от участниците гласуваха в полза на премахването на Федералния резерв, докато само 2% изразиха подкрепа за Федералния резерв. Освен това 10% от гласувалите предпочетоха да изчакат резултата от анкетата. Тя отчита настроенията на крипто ентусиастите по отношение на централните банки и тяхното въздействие върху пазара.
Ходът на републиканеца Томас Маси за проучване на мненията относно премахването на Федералния резерв съвпада с опасенията на крипто общността относно влиянието на централните банки върху финансовите пазари. Докато много потребители гласуваха за премахване на Фед, няколко анализатори се застъпиха за про-крипто законодателство вместо това.
Паркър Люис от Zaprite предложи американският принцип да включи конкуренция на Федералния резерв, а не направо закриването му. Други повториха това мнение, като подчертаха значението на Биткойн и крипто регулациите в този процес.
По подобен начин Пиер Рошар, вицепрезидент по BTC майнинг проучванията в Riot Platforms, подчерта необходимостта от стабилно законодателство за противодействие на хиперинфлацията в щатски долари. Той също така предложи Биткойн да бъде освободен от данъци, за да се конкурира с долара, което потенциално може да доведе до постепенното премахване на Федералния резерв.
Биткойн и блокчейн технологията се появиха в отговор на прекомерната централизация на паричната политика и финансите, като се застъпиха за децентрализация на финансовите транзакции. Приемането на водещата криптовалута подчерта силното желание за децентрализация в крипто общността.
Освен загрижеността за Федералния резерв, крипто средите критикуват регулаторните политики на Комисията за ценни книжа и фондови борси, подчертавайки пречките в регулаторната среда.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.