Съобщението обяснява, че USDT на Tether е точно като всички останали криптовалути, тъй като се търгува, за да се правят печалби от ценовите промени. Обмена добави, че разликата е, че предполагаемо е свързана с долара:
За разлика от BTC, ETH, XRP или други криптoвалути, USDT не изпитва същото ниво на променливост, защото е обезпечено с активи. Липсата на променливост насърчава търговците да поставят по-големи поръчки в тесни интервали, отразявайки доверието им, че всеки USDT струва ~ $ 1 щатски долар.
След това обменът изказа следната хипотеза: „малките сделки и големите сделки не могат да доведат до промяна или подобни промени в цената, защото в книгата за поръчки, която не е попълнена, има много по-голяма поръчка за покупка или продажба.“ След това, Kraken кани всички, да изпробват хипотезата, като видят своите публични книги за поръчки и да изпълнят сделка.
Тестваната хипотеза на обмена беше формулирана в отговор на твърденията, според които сделките на USDT, издавани на борсата на Kraken, „пренебрегват обичайните правила на икономиката“, защото промените в цените са повече или по-малко едни и същи, независимо от размера на търговията. Това, според критиците, е показателно за манипулиране на пазара и се счита от „експертите“ за „червен флаг“.
Освен това критиците посочват, че размерите на поръчките на борсата са „необичайно специфични“, като същевременно отбелязват, че някои от тях често се повтарят. Статията на Bloomberg отбелязва, че от 1-ви май до 22-ри юни са анализирани 56,000 различни сделки, извършени на Kraken.
Анализът след това бе обсъден с Марк Уилямс, който преди това е бил банков проверител за Федералния резерв на САЩ. Уилямс заключи, че никога не е срещал финансов пазар „където големите поръчки не успяват да повлияят на цените“.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.