Съобщението обяснява, че USDT на Tether е точно като всички останали криптовалути, тъй като се търгува, за да се правят печалби от ценовите промени. Обмена добави, че разликата е, че предполагаемо е свързана с долара:
За разлика от BTC, ETH, XRP или други криптoвалути, USDT не изпитва същото ниво на променливост, защото е обезпечено с активи. Липсата на променливост насърчава търговците да поставят по-големи поръчки в тесни интервали, отразявайки доверието им, че всеки USDT струва ~ $ 1 щатски долар.
След това обменът изказа следната хипотеза: „малките сделки и големите сделки не могат да доведат до промяна или подобни промени в цената, защото в книгата за поръчки, която не е попълнена, има много по-голяма поръчка за покупка или продажба.“ След това, Kraken кани всички, да изпробват хипотезата, като видят своите публични книги за поръчки и да изпълнят сделка.
Тестваната хипотеза на обмена беше формулирана в отговор на твърденията, според които сделките на USDT, издавани на борсата на Kraken, „пренебрегват обичайните правила на икономиката“, защото промените в цените са повече или по-малко едни и същи, независимо от размера на търговията. Това, според критиците, е показателно за манипулиране на пазара и се счита от „експертите“ за „червен флаг“.
Освен това критиците посочват, че размерите на поръчките на борсата са „необичайно специфични“, като същевременно отбелязват, че някои от тях често се повтарят. Статията на Bloomberg отбелязва, че от 1-ви май до 22-ри юни са анализирани 56,000 различни сделки, извършени на Kraken.
Анализът след това бе обсъден с Марк Уилямс, който преди това е бил банков проверител за Федералния резерв на САЩ. Уилямс заключи, че никога не е срещал финансов пазар „където големите поръчки не успяват да повлияят на цените“.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.