Съобщението обяснява, че USDT на Tether е точно като всички останали криптовалути, тъй като се търгува, за да се правят печалби от ценовите промени. Обмена добави, че разликата е, че предполагаемо е свързана с долара:
За разлика от BTC, ETH, XRP или други криптoвалути, USDT не изпитва същото ниво на променливост, защото е обезпечено с активи. Липсата на променливост насърчава търговците да поставят по-големи поръчки в тесни интервали, отразявайки доверието им, че всеки USDT струва ~ $ 1 щатски долар.
След това обменът изказа следната хипотеза: „малките сделки и големите сделки не могат да доведат до промяна или подобни промени в цената, защото в книгата за поръчки, която не е попълнена, има много по-голяма поръчка за покупка или продажба.“ След това, Kraken кани всички, да изпробват хипотезата, като видят своите публични книги за поръчки и да изпълнят сделка.
Тестваната хипотеза на обмена беше формулирана в отговор на твърденията, според които сделките на USDT, издавани на борсата на Kraken, „пренебрегват обичайните правила на икономиката“, защото промените в цените са повече или по-малко едни и същи, независимо от размера на търговията. Това, според критиците, е показателно за манипулиране на пазара и се счита от „експертите“ за „червен флаг“.
Освен това критиците посочват, че размерите на поръчките на борсата са „необичайно специфични“, като същевременно отбелязват, че някои от тях често се повтарят. Статията на Bloomberg отбелязва, че от 1-ви май до 22-ри юни са анализирани 56,000 различни сделки, извършени на Kraken.
Анализът след това бе обсъден с Марк Уилямс, който преди това е бил банков проверител за Федералния резерв на САЩ. Уилямс заключи, че никога не е срещал финансов пазар „където големите поръчки не успяват да повлияят на цените“.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).