Конгресът на САЩ ще започне разследване на Binance, като посочи, че най-голямата крипто платформа има роля в падането на FTX. Крипто пространството се пита дали Конгресът ще намери някакви уличаващи доказателства за Binance.
След падането на третата по големина крипто борса голяма част от сектора прогнозира, че регулаторният контрол в индустрията ще се засили. Не след дълго първият официален регулаторен ход по отношение на криптовалутите от страна на САЩ е на лице.
От Binance отричат да имат пряка роля в падането на FTX. Компанията твърди, че причината за кризата на ликвидността на FTX са финансови нередности и възможна измама.
Позицията на основателя на Binance – Чанпен Джао – относно прозрачността на крипто го накара да предприеме нещо по-въпроса. Той призова борсите да възприемат доказателството за резерви (Proof of Reserve), за да се осигури прозрачност за потребителите. Освен това крипто борсата публикува резервите си от дигитални активи.
As part of #Binance‘s ongoing commitment to transparency, we are sharing details of our hot and cold wallet addresses.
Stay tuned as we will publish a Merkle tree proof of funds within the next few weeks.
More details here ⤵️
— Binance (@binance) November 10, 2022
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC): Тим Дрейпър предвижда 1,300% ръст
Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) все още не е направила никакви официални изявления относно срива на FTX.
Освен, че от доста време Комисията води съдебни дела срещу XRP, опитвайки се да класифицира актива като ценни книжа, председателят на SEC Гари Генслер предупреди, че статутът на Етериум (ETH) като актив може да се промени, след като блокчейнът преминa от PoW към PoS. Предвид предполагаемите отношения на Генслер с основателя и бивш директор на FTX, неговото мнение може скоро да се окаже нерелевантно.
Присъдата по никоя от темите все още не е произнесена и цялата крипто индустрия очаква официално изявление от SEC, което може да повлияе на пазара.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.