QCP Capital, ключов играч в търговията с крипто опции, получи първоначално одобрение за установяване на операции в Абу Даби, сигнализирайки за по-нататъшно разширяване на крипто фирмите в Близкия изток.
Докато одобрението бележи важен крайъгълен камък, фирмата все още работи за получаване на пълно регулаторно разрешение в региона.
Регулаторният орган за финансови услуги на Глобалния пазар на Абу Даби (ADGM) даде принципно одобрение на QCP Capital за регулирани дейности, което го прави първият базиран в Сингапур маркет мейкър и дилър на дигитални активи, който получава такова признание.
С усилията на ОАЕ да привлече повече крипто субекти, QCP, с близо $60 милиарда обем на търговия с крипто деривати миналата година, планира да премести някои от служителите си в Абу Даби след получаване на пълен лиценз.
Мелвин Денг, главен изпълнителен директор на QCP, похвали прогресивния регулаторен подход на Абу Даби към дигиталните активи, подчертавайки неговата интеграция в по-широката финансова екосистема.
Дън подчерта стратегическото значение на региона за капиталовите потоци, като се има предвид глобалният характер на крипто търговията.
Освен това, QCP наскоро обяви партньорство с фирмата за рисков капитал в Абу Даби, Further Ventures, насочено към въвеждането на нови продукти за цифрови активи в региона, като допълнително затвърди присъствието си в развиващия се пейзаж на дигиталните активи на Абу Даби.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.
Правителството на Обединеното кралство засилва надзора върху сектора на дигиталните активи, като обяви, че крипто платформите ще бъдат задължени да проследяват и докладват подробна информация за дейността на потребителите.
Българският парламент одобри нов закон, който официално въвежда регулации за криптоактиви, базирани на европейското законодателство.