В разгара на ескалиращото напрежение между Израел и Хамас финансовите анализатори следят отблизо въздействието върху световните пазари.
Едно забележително разкритие дойде от „Unusual Whales“ на 9 октомври, като подчерта инвестиционните портфейли на политици, които изглежда са се възползвали от конфликта. Председателят на парламента Нанси Пелоси се класира на четвърто място в този списък.
Една от фокусните точки на интерес е инвестицията на председателя на парламента Пелоси в CrowdStrike Holdings (NASDAQ: CRWD) – американска технологична компания за киберсигурност, оценявана на около $44 милиарда. Секторът на киберсигурността често се сблъсква с повишено търсене по време на геополитически конфликти. Според наличните данни Пелоси притежава акции на компанията на стойност около $1 милиона.
Акциите, търгувани с марката CRWD, демонстрират значителен ръст през годината. В един момент те отбелязаха впечатляващо увеличение от 81% от началото на годината. Към 30 октомври ръстът леко се е забавил до 66.78% от началото на годината, което все пак е забележително, като се има предвид увеличението от 6.85% през последната година.
Първоначалната инвестиция на Пелоси е осъществена на 3 септември 2020 г., когато тя и съпругът ѝ закупуват акции на CrowdStrike на стойност $1 милион при приблизително $125 за акция.
Earlier this week, Unusual Whales released a list of which Politician portfolios benefited from the Israel-Hamas war
Pelosi was 4th on that list, owning ~$1M of stocks that "benefit" from the war
The stock was $CRWD, which is up 81% YTD
All while her total portfolio is up 28%… pic.twitter.com/U43CsULOji
— Nancy Pelosi Stock Tracker ♟ (@PelosiTracker_) October 19, 2023
След това придобиване CRWD е поскъпнала с приблизително 50%, което е довело до печалба от $500,000 за Пелоси. Тази информация, подкрепена от проследяването на акциите на Нанси Пелоси в Twitter, предизвика дискусии относно етичните последици от притежаването на акции от политици, които могат да бъдат повлияни от международни конфликти.
Тази ситуация подчертава сложното взаимодействие между политиката, глобалните събития и пазарната динамика. Докато някои възприемат инвестицията на Пелоси като стандартна пазарна операция, други повдигат въпроси относно уместността на избрани длъжностни лица да печелят от ситуации със значителни последици за сигурността и хуманитарната сфера.
Независимо от етичните дебати, финансовите данни са недвусмислени. Стратегическото позициониране на Пелоси в сектора на киберсигурността е донесло значителни финансови печалби, които съвпадат с периоди на повишено напрежение в чужбина.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.