Подкомитет на Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) одобри насоки за употреба на токенизирани акции от фондове на паричния пазар като обезпечение в традиционното финансиране.
Както бе съобщено от Bloomberg на 2 октомври, тези насоки имат за цел да интегрират блокчейн технологията с управлението на непаричните гаранции в съответствие с регулаторните стандарти на САЩ.
Ако бъдат одобрени от пълния състав на комитета по-късно тази година, препоръките биха могли да стимулират приемането на токенизирано обезпечение, повишавайки капиталовата ефективност на компаниите.
Тази инициатива подкрепя фонда BUIDL на BlackRock и фонда FOBXX на Franklin Templeton, които заедно доминират на пазара на токенизирани американски държавни облигации, като държат почти половината от сектора на стойност $2.3 милиарда.
В областта на децентрализираните финанси (DeFi) Aave предложи стабилизиращ модул, който ще използва акциите на BUIDL, за да поддържа своята стабилна монета, GHO, обвързана с американския долар.
Потребителите могат да предоставят USDC като обезпечение за придобиване на акции на BUIDL, като по този начин диверсифицират обезпечението на GHO и същевременно генерират доходност за притежателите на стабилни монети. Ethena Labs пуска и UStb, стабилна монета, изцяло подкрепен от BUIDL, за да осигури алтернатива на устойчивото финансиране на съществуващата си стабна монета USDe.
Екипът по несъстоятелността на FTX претендира за над $100 милиона от SkyBridge Capital и нейния основател Антъни Скарамучи, като се стреми да възстанови средства, свързани със сделки, сключени между компанията на Скарамучи и бившия главен изпълнителен директор на FTX Сам Банкман-Фрийд преди фалита на борсата.
Китайски правителствен служител, наричан Уанг, получи доживотна присъда за шпионаж, след като беше осъден за разкриване на държавни тайни пред чуждестранен агент.
В период на глобално икономическо напрежение дискусиите относно господстващото положение на щатския долар и потенциалните му алтернативи се засилват.
Джеф Кендрик, глобален ръководител на отдел „Проучване на дигитални активи“ в Standard Chartered, прогнозира, че глобалният пазар на криптовалути може да нарасне до $10 трилиона до 2026 г.