Токените на Етериум на стойност над $2 милиона са изгорени, откакто London надстройката беше внедрена днес следобед.
Сред другите подобрения, предложението за подобрение (EIP) 1559 го направи така, че част от всички такси за транзакции – наречени базова такса – сега се унищожават във всеки блок.
Според описанието на предложението, това е направено, за да се компенсира инфлацията на Етериум, като същевременно се дава наградата на всеки блок и приоритетната такса (максималната такса, която потребителите са готови да предложат, за да включат транзакцията си в даден блок) на миньорите.
Малко над 1.25 ETH се изгарят всяка минута, според същия източник. Междувременно 630 ETH (около $1,77 милиона) бяха изгорени само часове след внедряването на актуализацията. Базовата такса се колебае между 70 Gwei ($5.84) и 100 Gwei ($8.34) в последните часове.
Понастоящем популярният пазар на незаменими токени (NFT) OpenSea изгаря най-много Етериум – над 69 токена бяха унищожени благодарение на транзакциите след надстройката сочат данни от Ultrasound.money.
OpenSea е последван от двете версии на протокола за децентрализирано финансиране Uniswap (53.33 ETH) и Uniswap V3 (45.25).
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Дали цената на Cardano ще се срине?
Досега експерти и членове на общността демонстрират положителни настроения към ‘London’.
“Очакваното надграждане на мрежата EIP1559 беше огромен ден за екосистемата на криптовалутата Етериум. Сега всяка транзакция, покупка или заем на NFT в мрежата на Етериум ще доведе до изгаряне на ETH, което ще направи ETH дефлационен и инфлационен актив”, отбеляза Рос Мидълтън, главен финансов директор в децентрализираната крипто борса DeversiFi.
Мидълтън сравнява новия механизъм за изгаряне на ETH с традиционните акции, обяснявайки, че той е еквивалент на “Apple Inc да изгаря AAPL акции всеки път, когато някой купи нещо от магазина на Apple App или направи покупка в приложението”.
Цената на самия ETH обаче досега не беше повлияна твърде много. Токенът се търгува на около $2,800 според данни от CoinMarketCap.
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.
Цената на Solana се бори да пробие над 50-дневната пълзяща средна близо до $154, като се сблъсква с повторно отхвърляне.