Китай въведе нови регулации, насочени към ограничаване на финансовите дейности, свързани с криптовалутите, като изисква от банките да наблюдават и докладват транзакции, свързани с трансграничен хазарт, нелегално банкиране и незаконна търговия с дигитални активи.
Тези мерки, които включват проследяване на източниците на финансиране и моделите на транзакции на физическите лица, имат за цел да ограничат достъпа до криптовалутите.
Правните експерти отбелязват, че новите правила допълнително ограничават употребата на крипто, като класифицират покупките от юани в криптовалути като потенциални трансгранични нарушения.
Това надгражда забраната на Китай от 2019 г. за крипто транзакции, обоснована с опасения относно финансовия риск и въздействието върху околната среда.
Въпреки анти-крипто позицията си, страната притежава приблизително 194,000 BTC на стойност над $18 милиарда, придобити предимно чрез конфискации на активи.
Бившият главен изпълнителен директор на Binance Чанпен Джао спекулира, че Китай в крайна сметка може да възприеме стратегия за Биткойн резерв, отбелязвайки способността на страната да извършва бързи промени в политиката.
Засега обаче Китай остава твърдо против търговията и собствеността върху криптовалутите.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.