НАЧАЛО Други

Китай призна свойствата на криптовалутите за уреждане на дългове

08.05.2023 10:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Китай призна свойствата на криптовалутите за уреждане на дългове

Регулациите на дигиталните активи в Китай продължават да се развиват въпреки съществуващата забрана в страната. Върховният съд на Китай наскоро издаде насоки, отнасящи се до спорове, свързани с криптовалути.

Според доклад на Wu Blockchain от 7 май, ако и двете страни са съгласни, сега се счита за правно приемливо уреждането на дълг с помощта на малка сума дигитални активи. Съдът признава, че криптовалутите притежават виртуални свойства в рамките на мрежата.

Той обаче изрично посочва, че този подход е допустим само ако няма други основателни възражения.

Когато участващите страни се споразумеят да компенсират дългове, произтичащи от взаимна размяна, трудови услуги и други основни отношения, като използват малка сума виртуална валута и няма други недействителни фактори, съдът ще признае договора за действителен“, постановява съдът.

Върховният съд предостави допълнителна яснота по отношение на сценария, при който една от страните се съгласява да прехвърли криптовалута на друга страна.

В такива случаи съдът ще установява обезщетението, като взема предвид реалната стойност на имуществото, приета от получаващата страна към момента на изпълнение на договора. Все пак получаващата страна не може да изпълни задълженията си поради ограниченията на политиката.

Позицията на Китай по отношение на криптовалутите остава противоречива и това неотдавнашно развитие носи значителни последици за крипто инвеститорите.
.
Въпреки забраната на Китай върху криптовалутите, интересът на инвеститорите напоследък рязко нарасна. Доклад от края на 2022 г. разкри, че Китай се нарежда сред десетте най-големи държави в света по отношение на приемането на криптовалути.

Беше посочено, че Пекинският междинен народен съд номер едно е обявил, че въпреки забраната физическите лица все още могат да участват в крипто търговията.

Трябва обаче да се отбележи едно условие: съдът уточни, че заинтересованите инвеститори могат да разглеждат криптовалутите само като виртуални активи и да се въздържат от използването им като валута.

В резултат на това все още не е сигурно дали неотдавнашните указания на Върховния съд показват признаване на правния статут на криптовалутите от страна на китайското правителство. Въпреки това Китай изглежда признава нарастващия интерес към дигиталните активи.

По-рано, както се спомена в доклад на Finbold, страната наложи 20% данък върху доходите на физическите лица върху инвестиционните печалби, получени от индивидуални крипто инвеститори и миньори на Биткойн (BTC).

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Иран иска подкрепата на съюза в конфликта срещу Израел

Иран призова групата на БРИКС с бързоразвиващи се икономики да предприеме незабавни действия за спиране на израелската агресия срещу палестинците.

26.04.2024 16:00 2 мин. четене

БРИКС: Биткойн може изцяло да промени световните финанси – МВФ

На фона на стремежа на алианса БРИКС за приемане на дигитални валути Международният валутен фонд (МВФ) наскоро започна дискусии относно Биткойн и неговия потенциал да промени световния финансов пейзаж.

26.04.2024 14:00 2 мин. четене

Състоянието на Марк Зукърбърг се срина, акциите на Meta също

В изненадващ за Meta Platforms Inc. развой на събитията последният финансов отчет на компанията за първото тримесечие не само отразява значителен спад в цените на акциите, но и до значително намаляване на богатството на главния изпълнителен директор Марк Зукърбърг.

26.04.2024 13:00 1 мин. четене

Над 400 милиона активни крипто адреси показват нарастващ интерес сред инвеститорите

„Пролетният доклад за крипто за 2024 г.“ на Chainalysis хвърля светлина върху значителния ръст в активността на портфейлите по веригата, което показва скок в участието на инвеститорите, надминаващо нивата, наблюдавани в предишни пазарни цикли.

26.04.2024 11:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.