Съдът в окръг Пинцзян, провинция Хунан, постанови, че търговията с фючърси на крипто борсите е хазарт, като осъди служителите на борсата BKEX и външните организатори.
Повечето от тях получиха условни присъди.
BKEX, основана през 2018 г. от Джи Джиамин, първоначално се фокусира върху спот търговията, преди да разшири дейността си с фючърсни договори. Wu Blockchain отчита, че Джиамин се укрива от властите. Между 2019 г. и 2022 г. BKEX промени многократно имената си, преди да се разпусне. През 2021 г. тя въведе безсрочни договори с ливъридж до 1,000х, което съдът счита за онлайн хазарт.
Борсата имаше над 270,000 търговци на договори, които генерираха печалба от $54.7 милиона. При положение че Джиамин е на свобода, съдебните производства се съсредоточиха върху служителите и агентите. Сред осемте обвиняеми двама са вътрешни служители, а шестима – външни лица. Инженерът на портфейла Джън Лей получи условна присъда от 25 месеца, глоба от $30,000 и конфискация на незаконните приходи. Друг служител, Уанг, отговарящ за KYC и транзакциите, получи условна 23-месечна присъда и глоба от $10,000. Агент Донг е наел над 10,000 подизпълнители, като е спечелил 33,558 USDT, преди да се предаде. Той получи 18-месечна условна присъда и глоба в размер на $6,400.
Това е в унисон с репресиите на Китай срещу криптовалутите и затягането на банковите регулации. Въпреки това продължават да съществуват правни противоречия, тъй като Върховният съд на Китай призна дигиталните активи за законна собственост. Въпреки ограниченията, криптовалутите остават популярнии в Китай, като инвеститорите използват децентрализирани и офшорни платформи. Азия е водеща в глобалното приемане, като на нея се падат 60% от крипто потребителите.
Определянето на търговията с фючърси като хазарт може да доведе до по-строго правоприлагане, изтласквайки борсите под земята или в чужбина. Правните рискове биха могли да възпрат професионалистите от сектора, оставяйки бъдещето на криптовалутите в Китай несигурно на фона на репресиите и продължаващото пазарно търсене.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.