Кевин О'Лиъри, бизнесмен, звезда от телевизионното шоу "Shark Tank" и защитник на вече фалиралата криптоборса FTX сподели възможните причини, които са довели до прекратяване на дейността на платформата за търговия.
По-рано звездата от Shark Tank разкри участието си в FTX, като заяви, че също е загубил пари в кризата. Преди това обаче той получи $15 милиона, за да се застъпи за вече фалиралата криптоборса.
"The institutional interest in FTX on the US equity was unbelievable. Not a single dollar that I lost was anyone else's money except for mine," says @kevinolearytv. "I put about $9.7 million into crypto. I think that's what I lost. I'm all at zero. It was not a good investment." pic.twitter.com/RDj2hlcAk3
— Squawk Box (@SquawkCNBC) December 8, 2022
По време на показанията си пред Банковата комисия на Сената, О’Лиъри заяви, че FTX е била извадена от бизнеса от своя конкурент Binance – нещо, което той определя като умишлен ход. Също така той смята, че двете платформи са били въвлечени във „война“ преди кризата да избухне, намеквайки че Binance е нерегулиран глобален монопол.
Телевизионната личност твърди, че един от начините, по който Джао е саботирал FTX е като спомена, че Binance е възнамерява да закупи FTX, но се е отказа, след като са се появиха обвинения срещу основателя ѝ Сам Банкман-Фрийд.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн продължава да напуска борсите – защо това може да е добра индикация?
Той също така отбеляза, че FTX беше засегната от ликвидна криза след като Джао обяви чрез Twitter, че Binance планира да продаде всичките си FTT притежания.
В писмените си показания О’Лиъри добави, че сривът на FTX е нещо, което не се случва за пъри път в крипто историята, като същевременно подчерта, че инцидентът не трябва да подтиква общността да забрави потенциала на криптовалутите.
Бизнесменът отбеляза още, че има нужда от регулации, за да се избегне повторение на случилото се с FTX за останалата част от пазара.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.
Според нов анализ на Bernstein крипто подразделениет на Robinhood е готово за значителен растеж, като се очаква търговската дейност да нарасне през следващите две години.