Доларът се доближи до най-високото си ниво от ноември насам в сряда преди решението на Федералния резерв за лихвените проценти по-късно през деня, след като данните от вторник показаха допълнителни признаци на инфлационен натиск в икономиката на САЩ.
Същевременно йената се понижи до най-ниското си равнище след предполагаемата интервенция на японските власти в понеделник, тъй като търговците проверяваха решимостта на Министерството на финансите.
Доларовият индекс, който следи валутата спрямо шестте основни конкурента, се повиши с 0.066% до 106.370, след като доближи границата от 106.51, най-високата от 1 ноември насам.
Световните пазари проявиха известна сдържаност, тъй като в много страни търговците отбелязаха Първи май или Международния ден на труда.
Еврото отбеляза лек спад до 1.0623 след понижението с 0.52% през предходния ден, когато данните от САЩ стимулираха поскъпването на долара.
Последните данни разкриха, че растежът на разходите за труд в САЩ се е ускорил през първото тримесечие на годината, като индексът на разходите за заетост (ECI) е нараснал с 1.2%, надхвърляйки очакванията на икономистите за 1%.
Поредицата от по-силни от очакваното публикувани данни подтикна инвеститорите да смекчат очакванията си относно степента на намаляване на лихвените проценти от страна на Фед през тази година. В сряда трейдърите очакваха само 29 базисни точки намаление на лихвените проценти до декември, в сравнение с над 170 базисни точки в началото на годината.
Очакването за продължително повишаване на лихвените проценти доведе до рязко повишаване на доходността на американските облигации, което ги направи по-привлекателни и подкрепи долара.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.
Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.