Начало » Регулации » Какви регулации можем да очакваме в крипто пространството през 2023?

Какви регулации можем да очакваме в крипто пространството през 2023?

13.02.2023 11:09 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Какви регулации можем да очакваме в крипто пространството през 2023?

През 2022 г. индустрията на криптовалутите беше белязана от значителна нестабилност. Тъй като криптоикономиката става все по-интегрирана с останалата част от финансовата система, спадът в цените на криптоактивите и фалитът на компании като криптохедж фонда 3AC и централизираната борса FTX повдигнаха въпроси дали през 2023 г. ще се увеличи регулацията на дигиталните активи.

Според Йему Сю, съосновател на криптостартъпите ARPA и Bella Protocol и партньор-основател в ZX Squared Capital, сривът на FTX е ускорил процеса на регулиране, особено в САЩ. Той смята, че регулациите, които преди се очакваше да се появят през следващите три до пет години, сега ще се появят в рамките на следващите една до две години, особено по отношение на борсите.

Джейкъб Декър, главен вицепрезидент и директор на отдел „Финансови институции“ в Woodruff Sawyer, също прогнозира тенденция към засилване на регулирането.

Той смята, че регулаторното правоприлагане ще продължи да нараства, но очаква по-скромни промени поради сложността на технологията и различните случаи на нейното използване.

Потенциалните области на регулация включват борсите за криптовалути, които осигуряват врата за движението на парични потоци към и от света на криптовалутите.

Сю очаква регулациите да бъдат насочени към процесите на познаване на клиента (KYC), борба с прането на пари (AML) и данъчното облагане. Защитата на активите на клиентите също ще бъде приоритет като се гарантира сигурността на средствата, съхранявани на централизираните борси.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво да очакваме след скорошната корекция на пазарите?


Друг потенциален фокус на регулациите може да бъде копаенето, тъй като някои държави могат да регулират потреблението на енергия и въздействието му върху околната среда. Управлението на риска от контрагента също може да бъде регулирано, подобно на традиционните финансови пазари.

Технологичната сложност на криптовалутите обаче може да възпрепятства скоростта на регулирането. Декър смята, че законодателите може все още да не разбират технологията достатъчно добре, за да създадат адекватни закони.

В допълнение към регулирането на борсите за криптовалути, регулациите могат да се съсредоточат и върху стабилните монети – дигитални активи, чиято стойност е обвързана с други валути или стоки. Тези регулации може да са по-лесни за прилагане поради относително простия им характер.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Губернаторът на Аризона наложи вето върху законопроект за крипто резерв

Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.

02.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC проучва нова ускорена процедура за одобрение на ETF-и

Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.

02.07.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

SEC одобри нов ETF – ето какво трябва да знаем

Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.

02.07.2025 9:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Върховният съд в САЩ отсъди в полза на данъчните власти по дело за крипто поверителност

В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.

01.07.2025 18:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.