Home

Какви регулации можем да очакваме в крипто пространството през 2023?

13.02.2023 11:09 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Какви регулации можем да очакваме в крипто пространството през 2023?

През 2022 г. индустрията на криптовалутите беше белязана от значителна нестабилност. Тъй като криптоикономиката става все по-интегрирана с останалата част от финансовата система, спадът в цените на криптоактивите и фалитът на компании като криптохедж фонда 3AC и централизираната борса FTX повдигнаха въпроси дали през 2023 г. ще се увеличи регулацията на дигиталните активи.

Според Йему Сю, съосновател на криптостартъпите ARPA и Bella Protocol и партньор-основател в ZX Squared Capital, сривът на FTX е ускорил процеса на регулиране, особено в САЩ. Той смята, че регулациите, които преди се очакваше да се появят през следващите три до пет години, сега ще се появят в рамките на следващите една до две години, особено по отношение на борсите.

Джейкъб Декър, главен вицепрезидент и директор на отдел „Финансови институции“ в Woodruff Sawyer, също прогнозира тенденция към засилване на регулирането.

Той смята, че регулаторното правоприлагане ще продължи да нараства, но очаква по-скромни промени поради сложността на технологията и различните случаи на нейното използване.

Потенциалните области на регулация включват борсите за криптовалути, които осигуряват врата за движението на парични потоци към и от света на криптовалутите.

Сю очаква регулациите да бъдат насочени към процесите на познаване на клиента (KYC), борба с прането на пари (AML) и данъчното облагане. Защитата на активите на клиентите също ще бъде приоритет като се гарантира сигурността на средствата, съхранявани на централизираните борси.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво да очакваме след скорошната корекция на пазарите?


Друг потенциален фокус на регулациите може да бъде копаенето, тъй като някои държави могат да регулират потреблението на енергия и въздействието му върху околната среда. Управлението на риска от контрагента също може да бъде регулирано, подобно на традиционните финансови пазари.

Технологичната сложност на криптовалутите обаче може да възпрепятства скоростта на регулирането. Декър смята, че законодателите може все още да не разбират технологията достатъчно добре, за да създадат адекватни закони.

В допълнение към регулирането на борсите за криптовалути, регулациите могат да се съсредоточат и върху стабилните монети – дигитални активи, чиято стойност е обвързана с други валути или стоки. Тези регулации може да са по-лесни за прилагане поради относително простия им характер.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

10 стабилни монети получиха одобрение в Европа – Tether не е сред тях

Европейският съюз даде одобрение на 10 компании, което им позволява да емитират стабилни монети в съответствие с новата рамка за пазарите на крипто активи (MiCA).

20.02.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Сривът на Libra предизвика призиви за по-строго регулиране на меме криптовалутите

Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.

19.02.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Фед се застъпва за финансовите институции да емитират стабилни монети при ясни правила

Високопоставен служител от Федералния резерв на САЩ настоява за ново законодателство, което да позволи на традиционните финансови институции да емитират стабилни монети, обезпечени с американски долар.

17.02.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето как Tether влияе на регулациите за стабилните монети в САЩ

Tether, компанията, която стои зад най-големята стабилна монета, активно работи с американските законодатели, тъй като дискусиите около регулирането на стабилните монети набират скорост.

16.02.2025 14:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.