Сатоши Накамото, създателят на биткойн, се изправи срещу Александър Хамилтън, оригиналният привърженик на централизираното банкиране, в епична рап битка, създадена от съоснователя на LinkedIn, Рейд Хофман.
Създаден като забавен начин за представяне на битката между фиатните валути и биткойн, видеото бързо успя да надмине 500,000 гледания.
Бурен дебат между подкрепящите революцията, която дигиталните валути носят и тези в полза на стария финансов ред се разраства вече 10 години, без да му се вижда краят.
Рийд Хофман, съоснователят на LinkedIn и партньор във компанията за рисков капитал Greylock, вярва, че единственият начин за водене на продуктивен дебат е да се поставят тези гледни точки една срещу друга.
Най-добрият начин да направите това, констатира Хофман, е да се организира рап битка. Подобни битки, каза Хофман, са форма на диалог, характеризиращ се с „изключително внимателно слушане“, което според него би имало полза за индустрията.
„Решихме да заложим на оригиналния банкер, самият Александър Хамилтън, спорейки за достойнствата на централизираните валути срещу мистериозния Сатоши Накамото“, написа Хофман в публикация на LinkedIn.
В 6-минутното видео се вижда един от бащите-основатели на САЩ, Александър Хамилтън и създателят на биткойн Сатоши Накамото, да се антагонизират взаимно с общи, но не нетипични аргументи за и против децентрализираните валути.
Диспута между двамата пионери се наблюдава от някои от най-забележителните хора в крипто индустрията, сред които Чарли Лий, създателят на Лайткойн (LTC), Зуку Уилкокс, съосновател на Zcash (ZEC), Адам Назад, главен изпълнителен директор на Blockstream, и изпълнителният директор на Xapo, Уенсес Касарес.
Хофман уточни, че целта на видеото не е да се „оплюват“ традиционните финанси и фиатните валути.
Вместо това той иска да използва възможността да разшири дискусията за настоящото и бъдещото състояние на криптовалутите, като същевременно насърчава по-ясното регулиране.
Меме монетите доминират крипто пазара през юли, като досега през месеца са надминали всички други сектори с впечатляваща възвръщаемост от 30.06%, според най-новите данни на CoinDesk.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.