В неотдавнашна публикация Робърт Кийосаки, автор на книгата "Богат татко, беден татко ", се позовава на метафората на Уинстън Чърчил за птиците, отглеждани в клетки, за да подчертае възгледите си за финансовото образование.
Кийосаки използва тази метафора, за да изтъкне това, което той смята за основен недостатък на традиционните образователни системи.
Той твърди, че традиционното обучение учи учениците да дават приоритет на сигурността на работата пред финансовата независимост.
Кийосаки противопоставя принципите, преподавани от неговия “Богат татко“, които наблягат на парите като инструмент за постигане на свобода, на ограниченията на традиционното образование, които според него ограничават хората до мислене, фокусирано върху сигурността на работата, вместо да насърчават предприемаческото мислене и финансовата независимост.
Интересно е, че през последните години Кийосаки стана силен защитник на Биткойн (BTC). Някога той наричаше криптовалутите “хазартна игра“, а сега – “парите на хората” и често насърчава последователите си да съхраняват BTC заедно със злато и сребро като сигурно убежище за богатство.
Процесите по несъстоятелност на BlockFi и FTX са към своя край, като справянето на BlockFi със ситуацията беше похвалено заради прозрачността, докато FTX е изправена пред продължаващи предизвикателства.
Компанията за рисков капитал Dragonfly Capital се стреми да набере половин милиард доалра за четвъртия си крипто фонд, според доклад на Bloomberg от 17 септември.
Журналистката от Fox Business Елеонор Терет съобщи, че всички петима комисари на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) ще дадат показания пред Комисията по финансови услуги на Камарата на представителите на САЩ следващия вторник.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) постигна споразумение с Prager Metis, одитора на вече фалиралата борса за деривати FTX.