В неотдавнашна публикация Робърт Кийосаки, автор на книгата "Богат татко, беден татко ", се позовава на метафората на Уинстън Чърчил за птиците, отглеждани в клетки, за да подчертае възгледите си за финансовото образование.
Кийосаки използва тази метафора, за да изтъкне това, което той смята за основен недостатък на традиционните образователни системи.
Той твърди, че традиционното обучение учи учениците да дават приоритет на сигурността на работата пред финансовата независимост.
Кийосаки противопоставя принципите, преподавани от неговия „Богат татко„, които наблягат на парите като инструмент за постигане на свобода, на ограниченията на традиционното образование, които според него ограничават хората до мислене, фокусирано върху сигурността на работата, вместо да насърчават предприемаческото мислене и финансовата независимост.
Интересно е, че през последните години Кийосаки стана силен защитник на Биткойн (BTC). Някога той наричаше криптовалутите „хазартна игра„, а сега – „парите на хората“ и често насърчава последователите си да съхраняват BTC заедно със злато и сребро като сигурно убежище за богатство.
От Binance се стремят да отхвърлят съдебния иск за $1.76 милиарда, заведен от наследниците на FTX, с аргумента, че съдебното дело е опит да се пренапише историята на собствения крах на фалиралата борса.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.