В неотдавнашна публикация Робърт Кийосаки, автор на книгата "Богат татко, беден татко ", се позовава на метафората на Уинстън Чърчил за птиците, отглеждани в клетки, за да подчертае възгледите си за финансовото образование.
Кийосаки използва тази метафора, за да изтъкне това, което той смята за основен недостатък на традиционните образователни системи.
Той твърди, че традиционното обучение учи учениците да дават приоритет на сигурността на работата пред финансовата независимост.
Кийосаки противопоставя принципите, преподавани от неговия „Богат татко„, които наблягат на парите като инструмент за постигане на свобода, на ограниченията на традиционното образование, които според него ограничават хората до мислене, фокусирано върху сигурността на работата, вместо да насърчават предприемаческото мислене и финансовата независимост.
Интересно е, че през последните години Кийосаки стана силен защитник на Биткойн (BTC). Някога той наричаше криптовалутите „хазартна игра„, а сега – „парите на хората“ и често насърчава последователите си да съхраняват BTC заедно със злато и сребро като сигурно убежище за богатство.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.