На фона на нарастващия регулаторен натиск върху крипто индустрията, Джо Роугън наскоро сподели мнението си за предложения закон RESTRICT.
Някои критици на закона смятат, че той предоставя на правителството пълна власт над дигиталните права, застрашава неприкосновеността на личнните данни и ограничава потока на информация. Роугън изрази загриженост относно потенциалното въздействие на туитовете на Илон Мъск върху криптовалутите.
На 5 април Джо Роугън проведе дискусия с Големия Джей Оукърсън и Ари Шафир в своя подкаст, „The Joe Rogan Experience“. Те се впуснаха в различни теми, свързани с RESTRICT, който се смята за заплаха за крипто и TikTok, като особено внимание бе отделено на неговия неясен характер. Роугън спомена, че Белият дом представя закона като начин за борба с технологичните заплахи за благосъстоянието и сигурността на гражданите на САЩ.
Той също така посочи, че законът упълномощава министъра на търговията да преглежда транзакциите на определени чуждестранни субекти, които предлагат „продукти или услуги в областта на информационните и комуникационните технологии“ (ICTS).
Роугън изрази загриженост относно частта от законодателството, която поставя „въздействието върху критичната инфраструктура и дигиталната икономика на страната“ под „неоправдани и неприемливи“ рискове за националната сигурност, тъй като това може да доведе до объркване относно това какво представлява положително или отрицателно въздействие върху дигиталната икономика.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн се срина до $29,000 в рамките на минути
Роугън спомена туита на Илон Мъск за Dogecoin, който доведе до 22% увеличение на цената за няколко минути. Той постави под въпрос дали подобни действия биха имали положително или отрицателно въздействие върху дигиталната икономика.
Популярният подкастър също така отправи критики към термина „дигитална икономика“, който според него е неясен термин и не уточнява дали се отнася за съществуващата дигитална икономика или за централизирана система от дигитални валути като тази в Китай.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.