Franklin Templeton, гигантът в управлението на активи с авоари за $1.5 трилиона, ще пусне взаимен фонд на блокчейна на Solana.
Това съобщи Майк Рийд, ръководител на отдела за развитие на партньорството в компанията, по време на събитието Solana Breakpoint 2024 в Сингапур.
Рийд обясни, че решението за създаване на верижен фонд на паричния пазар произтича от необходимостта от оперативна ефективност във финансовите услуги. Компанията има за цел да използва блокчейн технологията за улесняване на големия обем транзакции, което ще направи фонда по-интегриран в транзакционната икономика.
В SOL се вижда визията на Анатолий за една атомна управленска машина като мощен пример на употреба на децентрализираните блокчейни, понижаващ информационната асиметрия. Впечатляваща е цялата активност, наблюдавана в Solana през четвъртото тримесечие на 2023 г. – DePIN – DeFi – Меме монети – NFT иновацията – Firedancer
Интересно е, че Franklin Templeton предпочете да разработи собствена инфраструктура, вместо да възложи на външен изпълнител процеса на токенизация. Това доведе до създаването на система за дигитален портфейл и механизми за ончейн трансфери, което позволява безпроблемна работа на блокчейна.
Първоначално фондът се бореше за привличане на интерес поради ниските лихвени проценти, но когато процентите започнаха да се повишават, търсенето нарасна, особено от страна на компании за рисков капитал, които търсят иновативни решения за управление на парични средства.
Изтъквайки предимствата на Solana, Рийд отбеляза нейната бързина, рентабилност и отлични инструменти за разработка. Той подчерта, че собствеността върху токените ще бъде изцяло ончейн, което елиминира необходимостта от записи извън веригата. Franklin Templeton, която наскоро пусна ETF-и за Биткойн и Етериум, остава оптимист за бъдещите възможности на Solana.
Добре познатият крипто анализатор “Credible Crypto” изглежда бичи настроени към Solana (SOL), като същевременно сподели вижданията за XRP и Curve DAO (CRV).
В момента XRP се търгува на цена от $0.53 и през октомври отбеляза спад от близо 15%, което до голяма степен се дължи на подновеното обжалване от страна на Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) по текущия съдебен процес срещу Ripple.
Доста пазарни участници поддържат положителна перспектива за Биткойн с наближаването на четвъртото тримесечие, обусловена от стабилни макроикономически фактори и институционални инвестиции.
Монолитните блокчейни, които интегрират различни слоеве в една архитектура, са показали силни резултати през септември, според доклад на VanEck.