В събота министърът на петрола на Ирак заяви, че страната е осъществила адекватно доброволно намаляване на производството на петрол и няма да приеме допълнителни съкращения, предложени от ОПЕК+ на предстоящата среща в началото на следващия месец.
Източници, запознати с въпроса, съобщиха на Reuters, че OPEC+, включваща Организацията на страните износителки на петрол, Русия и други производители извън OPEC, може да удължи някои доброволни съкращения на добива, ако търсенето не се възстанови.
В отговор на репортерско запитване относно позицията на Ирак за удължаване на доброволните съкращения на OPEC+ на срещата от 1 юни Хаян Абдул Гани заяви: „Ирак вече е ограничил добива в достатъчна степен и няма да се съгласи на допълнителни съкращения.“
Остава неясно обаче дали изявлението на Абдул Гани означава несъгласие с удължаването на доброволните съкращения – позиция, която противоречи на широко разпространените очаквания за удължаване на срока – или просто отхвърля всякакви нови съкращения.
Той направи тези забележки по време на конференция за лицензиране на нефт и газ в Багдад. Въпреки многократното потвърждение от страна на Ирак, че се придържа към доброволните съкращения, първоначално набелязани от OPEC+ през 2023 г., страната е надвишила квотата си за добив с кумулативно 602,000 барела на ден през първите три месеца на 2024 г., както бе съобщено от OPEC+ в петък.
Групата уточни, че Багдад се е ангажирал да компенсира това свръхпроизводство с допълнителни съкращения през останалата част от годината.
Bitget Wallet прави голям еволюционен скок – от приложение за търговия до крипто платформа с пълен набор от услуги.
Доминацията на щатския долар като основна резервна валута в света е изправена пред нарастващи предизвикателства.
Американският сенатор Бил Хагерти вярва, че емитентите на стабилни монети са на път да се превърнат в едни от най-големите притежатели на държавния дълг на САЩ, тъй като регулаторният пейзаж за дигиталните активи, обвързани с долари, се развива.
Базираната в Швейцария Bitcoin Suisse се готви да пробие нова ниша извън Европа, след като получи първоначално регулаторно одобрение в Обединените арабски емирства.