Кристофър Харборн, известен като Чакрит Сакункрит в Тайланд, акционер в Bitfinex неотдавна започна съдебен процес срещу Wall Street Journal (WSJ) за предполагаема клевета.
Натрупал богатството си чрез начинания като компания за авиационно гориво и прозорливи инвестиции в криптовалути, искът на Харборн произтича от почти едногодишна статия в WSJ, озаглавена „Крипто компаниите зад Tether използваха фалшиви документи и фиктивни компании, за да получат банкови сметки„.
Статията беше коригирана едва преди седмица. Поправката се отнасяше до раздел, в който бяха замесени Harborne и AML Global, които бяха поискали сметка в Signature Bank. В нея се уточнява, че няма данни за каквито и да било нарушения от страна на Харборн или AML във връзка с Tether, Bitfinex или свързани с тях дружества.
Първоначалната статия беше насочена главно към Харборн, известен също като Чакрит Сакункрит, заедно с друго лице, Стивън Мур, който изрази опасения относно банковите практики на Bitfinex. Въпреки корекцията Харборн реши да предприеме правни действия срещу WSJ, като се появи със съдебен иск година по-късно.
Решението за подаване на иска в Делауеър донякъде буди недоумение, като се има предвид, че централата на WSJ е в Ню Йорк. Спекулациите сочат, че Харборн може да се стреми да заобиколи строгите закони на Ню Йорк за борба със SLAPP (Стратегически иск срещу участието на обществеността).
Това не е първият случай, в който Bitfinex или нейните акционери участват в правни битки срещу могъщи противници. През 2017 г. Bitfinex съди Wells Fargo в опит да поддържа непрекъснат поток от средства на клиентите. Впоследствие обаче искът бързо беше оттеглен.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.