Fidelity Investments е подала заявления за търговски марки, която разкрива плановете на гиганта в областта на финансовите услуги за метавселената и дигиталните колекционерски предмети.
Това става ясно от три заявления за търговски марки, подадени в Службата за патенти и търговски марки на САЩ (USPTO) на 21 декември, което беше подчертано от лицензирания адвокат по търговски марки Майк Кондудис в Twitter на 27 декември.
#Fidelity has plans for the metaverse!
The company has filed 3 trademark applications covering
▶️ NFTs + NFT Marketplaces
▶️ Metaverse Investment Services
▶️ Virtual Real Estate Investing
▶️ Cryptocurrency Trading
… and more!#NFTs #Metaverse #Crypto #Web3 #Defi #Finance pic.twitter.com/op9fg80e7z— Mike Kondoudis (@KondoudisLaw) December 26, 2022
Fidelity посочва, че може да предлага широк набор от инвестиционни услуги във виртуални светове, включително взаимни фондове, пенсионни фондове, управление на инвестиции и финансово планиране.
Изглежда, че се работи и по платежни услуги, базирани на метавселената, включително електронни плащания на сметки, преводи на средства и „финансово управление на сметки на кредитни карти в метавселената и други виртуални светове“.
По отношение на криптовалутите подадените документи показват, че фирмата може да стартира услуги за търговия и управление в метавселената, както и да предоставя услуги за портфейли за виртуални валути.
„Услуги за електронен портфейл, имащи характер на електронно съхранение и обработка на виртуална валута за електронни плащания и транзакции чрез глобална компютърна мрежа; цифрова валута, виртуална валута, цифров токен на криптовалута“, се казва в подадените документи.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: „Ще бъде тежка година“ – CoinBureau дава препоръки за 2023 г.
Fidelity изтъква, че може да предлага образователни услуги в метавселената под формата на „провеждане на класове, работни срещи, семинари и конференции в областта на инвестициите и в областта на маркетинга на финансови услуги“.
„Предоставяне на бизнес информация на доставчиците на финансови услуги чрез интернет уебсайт, в областта на бизнес маркетинга в метавселената и други виртуални светове; услуги за насочване в областта на инвестиционните консултации и финансовото планиране в метавселената и други виртуални светове“, гласи едно от заявленията.
Инвестиционният мениджър заявява също така, че може да стартира „онлайн пазар за купувачи и продавачи на дигитална медия, а именно незаменяеми токени“, но за момента няма допълнителни подробности.
Още през октомври Fidelity съобщи, че иска да подсили крипто звеното си, като наеме 100 нови служители. Това е в контраст с редица крипто фирми, които са съкратили значителен брой служители през тази година.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.
Брайън Армстронг, главен изпълнителен директор на Coinbase, отбеляза значително ускорение в приема на криптовалутите от институционалните инвеститори, което се дължи до голяма степен на нарастващата популярност на спот борсово търгуваните фондове и увеличената употреба на Coinbase Prime сред големите корпорации.