Invesco и Galaxy, две дружества за управление на активи, планират да наложат такса за управление от 0.25 % на предстоящия си спот етериум борсово търгуван фонд (ETF), при условие че той бъде пуснат на пазара.
Тази такса е малко по-висока от наскоро обявената от VanEck – 0.20%.
Тъй като осем различни компании се подготвят да въведат едновременно свои собствени ETF за Етериум, таксите за управление ще бъдат значителен фактор за разграничаване на всеки продукт и привличане на инвеститори.
Например Биткойн тръстът на Grayscale претърпя значителни загуби, отчасти поради сравнително високата си такса от 1.5%, за разлика от други фондове, които отбелязаха по-благоприятни притоци.
Таксите за управление са от съществено значение за покриване на различни разходи, свързани с фонда, включително маркетинг, административни разходи и попечителски услуги. Исторически погледнато, таксите за спот Биткойн ETF варират от 0.19% до 0.30%, като тази тенденция вероятно ще се запази и за Етериум ETF-ите.
Нов доклад на платформата за ончейн анализ Santiment идентифицира изявени крипто проекти, които отбелязаха най-големите печалби по различни показатели за ефективност през юни 2025 г.
Мярката е вследствие на рутинните оценки на активите на борсата, които имат за цел поддържане на стандартите за качество и защита на потребителите.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
След като Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) вече даде зелена светлина на спот ETF-ите за Биткойн и Етериум, вниманието сега се насочва към следващата вълна от борсово търгувани фондове, обезпечени с криптовалути.