Интересното е, че стойността на криптовалутите, базирани на изкуствен интелект (AI), рязко падна, което е иронично.
Това се случва в момент, когато търсенията в Google за AI бяха на рекордно високо ниво и интересите на инвеститорите на дребно в областта кипяха.
В исторически план винаги, когато е имало скок в търсенията в Google, свързани с крипто, това често е съвпадало с големи пикове на пазара. Това добавя тежест към съвета на Уорън Бъфет, че хората трябва да купуват по време на бедствия и да продават по време на бум. Изглежда, че има подобна тенденция, която се случва по отношение на AI токените.
Данните на CoinGecko показват, че пазарната капитализация на фокусирани върху AI криптовалути като FET, RNDR, TAO и GRT е спаднала с цели 30% само през последните седем дни. Това съответства на данните на Google Trends, които показват, че търсенията за изкуствен интелект може да са достигнали своя връх.
По същество FET беше четвъртата най-слабо представяща се монета от топ 100 миналата седмица – интересна промяна от това, което беше показано от Google Trends – повишен интерес към AI.
Думата за търсене „AI (изкуствен интелект)“ достигна своя пиков резултат от 100 миналата седмица – най-високата стойност, наблюдавана от пет години насам.
Това е доста объркващо: тъй като глобалното внимание се измества към потенциалните предимства на AI, токените, създадени специално за използване на тази технология се разпродават. Може би онези, които вярват в Бъфет, биха искали да се възползват от този момент и да се измъкнат веднага щом хайпа достигне кулминацията си.
От друга страна, може просто да е временна тенденция – следователно, в крайна сметка масовото приемане ще гарантира, че частта от крипто пазарът, която е обвързана с изкуствен интелект, ще се възстанови отново. Дали това е просто поредната корекция или началото на по-продължителен мечи период, тепърва предстои да видим.
Едно е сигурно; нищо не може да се приеме за даденост, когато се работи с виртуални валути, защото всичко може да се случи по всяко време и пазарът на AI токени не е изключение. Инвеститорите ще следят отблизо дали тези ориентирани към AI монети някога ще върнат блясъка си или това може да е знак за значителна промяна в настроението на пазара.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).