Институционалните инвеститори в Съединените щати отбелязаха най-големия седмичен отлив от 2023 г. от инвестиционни продукти с дигитални активи, след като Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) се насочи към всички аспекти на крипто индустрията в страната.
CoinShares съобщи, че миналата седмица инвестиционните продукти за дигитални активи са отбелязали отлив на обща стойност $32 милиона след регулаторните мерки срещу индустрията на дигиталните активи в САЩ, които бяха насочени към услугите за стейкинг, стабилните монети и попечителството на криптовалути.
This week in Fund Flows, by our Head of Research @jbutterfill :
Digital assets see US$32m in outflows, but rising prices push AuM to highest since August 2022.
Read the full report – https://t.co/EIXblrOBcL
Get a comprehensive view of last week’s crypto flows 🧵 (1/5) pic.twitter.com/WvJk15WAWs
— CoinShares (@CoinSharesCo) February 20, 2023
Изходящите потоци достигнаха $62 милиона в средата на миналата седмица, но в края на седмицата се забавиха, тъй като настроенията се подобриха.
Повечето изходящи потоци (78%) бяха от инвестиционни продукти, свързани с Биткойн, при които се наблюдаваше спад в стойността. Фирмата обясни отлива с това, че инвеститорите в ETP са по-малко оптимистично настроени по отношение на неотдавнашния регулаторен натиск в САЩ.
По-широките пазари не отразиха негативните настроения на институционалните инвеститори, които отбелязаха 10% ръст за периода. Това доведе до увеличаване на общия размер на управляваните активи за институционални продукти до $30 милиона, което е най-високото ниво от август насам.
Институциите бяха започнали да наливат капитал обратно в криптофондовете през януари като през последната седмица на месеца входящите потоци възлизаха на $117 милиона, достигайки шестмесечен връх. През последните две седмици обаче се наблюдава отлив на средства след четири седмици на приток през януари.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Журналист иска достъп до документите на Хинман по делото Ripple срещу SEC
Изходящи потоци имаше при фондовете за Етериум и при тези със смесени активи. Все пак блокчейн акциите се противопоставиха на тенденцията с входящи потоци на обща стойност $9.6 милиона за седмицата.
Регулаторните действия по правоприлагане, отговорни за промяната в настроенията, включват обвиненията на SEC срещу Kraken за нейните стейкинг услуги на 9 февруари.
Няколко дни по-късно агенцията заведе дело срещу Paxos за издаване на Binance USD. Миналата седмица тя предложи промени, насочени към криптофирмите, работещи като попечители.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.