Въпреки че в момента Биткойн (BTC) се търгува за малко над $20,000 - което е със 70% по-малко от историческия му връх от $69,044 - институционалните инвеститори продължават да са настроени оптимистично.
През първата половина на 2022 г. 58% от институционалните инвеститори са инвестирали в криптовалути и други дигитални активи, което е с 6% повече от миналата година.
Горната констатация е част от последното проучване на институционалните инвеститори за дигиталните активи, публикувано от базираната в Бостън инвестиционна компания Fidelity Digital Assets.
74% от институционалните инвеститори възнамеряват да закупят дигитални активи в бъдеще. 51% от тях имат положителна перспектива за крипто пазара, в сравнение с 45% през 2021 г.
Инвеститорите в Азия притежават повече дигитални активи (69%), отколкото тези в Европа (67%) или САЩ (42%). В Европа се наблюдава увеличение на собствеността с 11 пункта, а в САЩ – с 9 пункта от 2021 г. насам. Тази възходяща тенденция се дължи основно на инвеститорите с високо материално състояние в двата региона, в допълнение към финансовите консултанти в Европа.
“Въпреки че пазарите се сблъскаха с насрещни ветрове през последните месеци, ние вярваме, че основите на дигиталните активи остават силни и че институционализирането на пазара през последните няколко години го е позиционирало така, че да издържи на последните събития… Институционалните инвеститори имат опит в управлението през цикли и до голяма степен присъщите фактори, които те посочиха като привлекателни в това проучване, вероятно ще се запазят, когато пазарът излезе от този период”, каза Том Джесоп, президент на Fidelity Digital Assets.
Технологичните иновации и децентрализацията са двете най-обещаващи характеристики, които привличат вниманието на инвеститорите, твърдят анкетираните.
35% от тях смятат, че дигиталните активи трябва да се разглеждат като самостоятелен инвестиционен клас, в сравнение с 23% през 2021 г.
Не трябва да забравяме, че крипто индустрията стана свидетел на пазарен срив през второто тримесечие на тази година.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano (ADA): Какво да очакваме от цената на криптовалутата?
Именно в условията на такива обстоятелства тези инвеститори продължиха да влагат парите си, тъй като те разполагат с много дълбоки джобове.
Един такъв пример е този на американската софтуерна фирма MicroStrategy. В момента тя притежава 130,000 BTC на стойност $3 милиарда.
Именно през същия период традиционните инвеститори изтеглиха стотици милиони долари от фондовете за Биткойн.
В горепосоченото проучване участваха 1,052 институционални инвеститори от Съединените щати, Европа и Азия. Под институционални инвеститори се разбира хедж фондове, финансови консултанти и физически лица с висока нетна стойност.
Трябва да се отбележи, че периодът на проучването в доклада приключва през юни. Трябва да наблюдаваме поведението на тези инвеститори и през оставащата част от годината и тогава евентуално да стигнем до заключение.
На 31 май екипът на мултиверижния протокол Multichain направи съобщение, в което заяви, че среща трудности да се свърже със своя главен изпълнителен директор, който е идентифициран само като “Zhaojun”.
Едно от последните постижения в тази област е Google Bard, който вече се използва за генериране на прогнози за движението на цените на различни криптовалути.
Новата банка за развитие (NDB), създадена от страните от БРИКС, успешно емитира облигации на стойност 8.5 милиарда юана ($1.2 милиарда) на китайския междубанков пазар на облигации.
Множество източници са потвърдили пред WuBlockchain, че една от най-големите крипто борси в света, Binance, е започнала съкращения на персонала, въпреки че точният процент на съкращенията остава неясен.