Пазарът на недвижими имоти има значително влияние върху инвестициите в криптовалута. Настоящите предизвикателства в областта на недвижимите имоти, като например завишените цени на жилищата и ограничената наличност, подтикват хората да проучват алтернативни възможности за инвестиции като криптовалутите.
През последните години на жилищния пазар става все по-трудно да се проникне. Темповете на инфлация рязко нараснаха, в резултат на което цените на жилищата скочихa. Отговорът на Федералния резерв за ограничаване на инфлацията чрез повишаване на лихвените проценти допълнително усложни проблема, което доведе до по-високи разходи за ипотечни кредити. Днес, дори и при спада на инфлацията спрямо нейния връх през миналото лято, остатъчните ефекти продължават да оскъпяват непропорционално ежедневните разходи, като например храната.
Този сценарий накара инвеститорите да диверсифицират своите портфейли чрез крипто сектора, което помага за неговото разрастване. Криптовалути като Биткойн, Solana и други привлякоха вниманието заради потенциала си за значителна възвръщаемост. Например, през последните пет години (от началото на май 2019 г.) Биткойн отбеляза ръст, надхвърлящ 960%.
Криптовалутите предлагат алтернативен начин за инвестиране, особено привлекателен, когато традиционните възможности като недвижимите имоти изглеждат недостъпни. Въпреки присъщите на криптовалутите волатилност и рискове, свързани с тях, много инвеститори ги възприемат като жизнеспособни възможности в условията на предизвикателство в областта на недвижимите имоти.
Докато пречките пред притежаването на жилище се запазват и традиционните инвестиции остават недостъпни за мнозина, криптовалутите вероятно ще продължат да привличат инвеститори, търсещи алтернативни възможности за натрупване на богатство. Тези дигитални активи предлагат потенциал за бързи печалби, осигурявайки на инвеститорите път за преодоляване на несигурността на настоящия пазарен пейзаж на недвижимите имоти.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.