Според проучване около 60% от инвеститорите смятат, че перспективите за растеж на Етериум (ETH) са по-убедителни в сравнение с Биткойн (BTC).
За разлика от 60%, които застават на страната на ETH – само 30% от анкетираните са заявили, че BTC има най-убедителна перспектива за растеж.
Сините колони на графиката по-долу представят резултати от последното проучване, докато червените знаци показват резултатите от миналогодишното проучване.
Тазгодишните резултати показват увеличение на броя на тези, които са инвестирали в актива. Според CoinShares 30% от участниците притежават Биткойн, което бележи увеличение спрямо 24% през 2022 г. При инвестиралите в Етериум също се наблюдава ръст спрямо тези от миналата година, но по-малък – едва 3%.
Делът на дигиталните активи в портфейлите се е повишил от най-ниското си ниво в проучванията до 1.1% в сравнение с проучването от октомври 2022 г., когато те бяха едва 0.7 %.
Според графиката институционалните мениджъри са намалили позициите си до ~0%, но мениджърите на хедж фондове са ги увеличили.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Големите инвеститори следят няколко алткойна готови за възход – Santiment
В проучването публикувано на 25 януари участват 43 инвеститори, които управляват активи на обща стойност $390 милиарда. Определящите се като мениджъри на богатство са 25%, а семейни офиси представляват 25% от анкетираните. Други 22% и 17% се определят съответно като хедж фондове и институционални инвеститори. Останалите проценти са поделени между индивидуални лица и финансови съветници.
Волатилността и корпоративните ограничения са основните причини инвеститорите да не добавят дигитални активи към портфейла си, но въпреки това процента гласувал за регулациите на пространството като причина също се е увеличил.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Solana (SOL) се приближава до критично техническо ниво, което може да предизвика значителен пробив. Според крипто анализатора Али Мартинез, седмично затваряне над $170 може да предизвика ново покачване и потенциално да отвори вратата за рали към нивото от $2,000.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.