В неотдавнашна публикация в социалните мрежи Илон Мъск изрази загриженост за икономическата траектория на САЩ, предупреждавайки, че прекомерните държавни разходи могат да доведат до финансова разруха.
Изказванията му съвпадат с докладите, в които се изтъква зашеметяващата тежест на лихвените плащания по държавния дълг, които вече надхвърлят разходите за отбрана.
Това разкритие подчерта нарастващите фискални предизвикателства и потенциалните икономически последици, пред които е изправена страната.
Гледната точка на Мъск се добавя към продължаващите дебати за устойчивостта на настоящите парични политики и необходимостта от отговорно икономическо управление на фона на ескалиращите нива на дълга.
Освен това експертите и политиците се борят с това как най-добре да се справят с тези предизвикателства, като мненията им за ролята на фискалната дисциплина и икономическия растеж при формирането на бъдещето на нацията се различават.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.