В неотдавнашна публикация в социалните мрежи Илон Мъск изрази загриженост за икономическата траектория на САЩ, предупреждавайки, че прекомерните държавни разходи могат да доведат до финансова разруха.
Изказванията му съвпадат с докладите, в които се изтъква зашеметяващата тежест на лихвените плащания по държавния дълг, които вече надхвърлят разходите за отбрана.
Това разкритие подчерта нарастващите фискални предизвикателства и потенциалните икономически последици, пред които е изправена страната.
Гледната точка на Мъск се добавя към продължаващите дебати за устойчивостта на настоящите парични политики и необходимостта от отговорно икономическо управление на фона на ескалиращите нива на дълга.
Освен това експертите и политиците се борят с това как най-добре да се справят с тези предизвикателства, като мненията им за ролята на фискалната дисциплина и икономическия растеж при формирането на бъдещето на нацията се различават.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
След експлойта от 14 април, който наруши работата, KiloEx разкри план за компенсация на засегнатите потребители. Планът обхваща три основни групи: Трейдъри, хибридни стейкъри и ВИП потребители.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Тъй като Биткойн (BTC) възвръща стабилността си, а алткойните започват да проявяват признаци на активност, оптимизмът на инвеститорите отново се увеличава.