Илон Мъск туитна във вторник, че ще яде Happy Meal на живо по телевизията, ако McDonald's започне да приема Dogecoin като форма на плащане.
Мъск е дългогодишен фен на Dogecoin, туитвайки “Dogecoin е криптовалутата на хората” миналия февруари.
Според уебсайта Know Your Meme Dogecoin е вдъхновен от популярното меме, базирано на породата Шиба ину.
Когато го попитаха защо подкрепя Dogecoin, Мъск отговори в Twitter:
Много хора, с които разговарях по производствените линии в Tesla или в изграждането на ракети в SpaceX, притежават Doge. Те не са финансови експерти или технолози от Силиконовата долина. Ето защо реших да подкрепя Doge – виждам я се криптовалутата на хората.
Самият Мъск притежава Dogecoin, заедно с други криптовалути като Биткойн и Етериум, според туит, който той публикува през октомври 2021 г.
Въпреки своите туитове относно криптовалутата, Мъск насърчи изграждането на стойност, вместо да инвестира сериозно в криптовалути, като каза в туит от октомври 2021 г.:
Истинската стойност е изграждането на продукти и предоставянето на услуги на вашите събратя, а не пари под каквато и да е форма.
McDonald’s привидно се отдръпна от офертата, като туитна, че ще приеме Dogecoin, ако Tesla приеме “Grimacecoin”.
Името на измислената криптовалута е вдъхновено от Grimace, лилаво антропоморфно създание, което започва да се появява в рекламите на McDonald’s в началото на 70-те години.
Не Пропускай: Бичият пазар на Биткойн не е приключил, твърди крипто ветеран
Само минути след туита на McDonald’s, някой създаде действителен токен, наречен “Grimacecoin” в Binance Smart Chain, който скочи с повече от 261,000% в рамките на часове, преди да изтрие лъвския дял от печалбите си.
Поради ниската бариера за навлизане, BSC се превърна в огнище за проекти за “пъмп и дъмп”, поради което инвеститорите трябва да бъдат предпазливи.
Общността на Dogecoin беше до голяма степен недоволна от отговора. Мнозина посочиха факта, че маркетинговият екип на компанията му отне над 10 часа, за да отговори.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.