Илон Мъск туитна във вторник, че ще яде Happy Meal на живо по телевизията, ако McDonald's започне да приема Dogecoin като форма на плащане.
Мъск е дългогодишен фен на Dogecoin, туитвайки “Dogecoin е криптовалутата на хората” миналия февруари.
Според уебсайта Know Your Meme Dogecoin е вдъхновен от популярното меме, базирано на породата Шиба ину.
Когато го попитаха защо подкрепя Dogecoin, Мъск отговори в Twitter:
Много хора, с които разговарях по производствените линии в Tesla или в изграждането на ракети в SpaceX, притежават Doge. Те не са финансови експерти или технолози от Силиконовата долина. Ето защо реших да подкрепя Doge – виждам я се криптовалутата на хората.
Самият Мъск притежава Dogecoin, заедно с други криптовалути като Биткойн и Етериум, според туит, който той публикува през октомври 2021 г.
Въпреки своите туитове относно криптовалутата, Мъск насърчи изграждането на стойност, вместо да инвестира сериозно в криптовалути, като каза в туит от октомври 2021 г.:
Истинската стойност е изграждането на продукти и предоставянето на услуги на вашите събратя, а не пари под каквато и да е форма.
McDonald’s привидно се отдръпна от офертата, като туитна, че ще приеме Dogecoin, ако Tesla приеме “Grimacecoin”.
Името на измислената криптовалута е вдъхновено от Grimace, лилаво антропоморфно създание, което започва да се появява в рекламите на McDonald’s в началото на 70-те години.
Не Пропускай: Бичият пазар на Биткойн не е приключил, твърди крипто ветеран
Само минути след туита на McDonald’s, някой създаде действителен токен, наречен “Grimacecoin” в Binance Smart Chain, който скочи с повече от 261,000% в рамките на часове, преди да изтрие лъвския дял от печалбите си.
Поради ниската бариера за навлизане, BSC се превърна в огнище за проекти за “пъмп и дъмп”, поради което инвеститорите трябва да бъдат предпазливи.
Общността на Dogecoin беше до голяма степен недоволна от отговора. Мнозина посочиха факта, че маркетинговият екип на компанията му отне над 10 часа, за да отговори.
Според информация от Santiment, в началото на юли се наблюдава скок в онлайн дискусиите по широк спектър от теми, свързани с криптовалутите, като Solana ETF, стабилни монети, виртуални валути, Robinhood и AI бот проекти като Yapyo & Kaito водят в класацията по споменавания в различните платформи.
Вероятността САЩ да влезе в рецесия през 2025 г. е спаднала значително, според най-новите пазарни данни на платформата за прогнози Polymarket, където вероятността за рецесия е спаднала до едва 22%, което е значителен спад спрямо по-ранните върхове през април и май.
Неотдавнашно проучване разкрива, че над 70% от крипто инвеститорите в САЩ подкрепят настоящия подход на президента Доналд Тръмп към политиката за дигиталните активи, което отразява нарастващия оптимизъм в сектора.
Мексиканският милиардер и Биткойн ентусиаст Рикардо Салинас поднови предупреждението си за рисковете, свързани с фиатните валутни системи, призовавайки хората да преосмислят финансовите си стратегии в светлината на това, което според него е предстоящ паричен колапс.