Законодателният съвет на Хонконг прие ново изменение на своята система за борба с прането на пари и финансирането на тероризма, което включва доставчиците на услуги за дигитални активи.
Хонконг работи активно за създаването на добре обмислена регулаторна рамка за зараждащия се криптопазар.
През октомври правителството на Хонконг публикува политика, в която се предлага регулаторна рамка и насоки, основани на риска, под заглавието „Декларация за политиката относно развитието на дигиталните активи“.
Освен това правителството предложи редица пилотни проекти за оценка и усъвършенстване на технологиите, намиращи се в основата на дигиталните активи.
С новото законодателство ще бъде установен нов лицензионен режим за доставчиците на услуги за криптовалути, който ще влезе в сила от 1 юни 2023 г. Новото изменение ще подчини доставчиците на услуги за обмен на криптоактиви на същото законодателство, което следват традиционните финансови институции.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Въпреки забраната, Китай още е движеща сила в пространството
Това означава, че криптоборси, които искат да открият компания в Хонконг, ще трябва да приемат строги мерки за борба с прането на пари и закони за защита на инвеститорите, преди да получат лиценз за дейност.
След срива на криптоборсата FTX регулаторите от цял свят се сблъскаха с обществения гняв заради неуспеха си да защитят инвеститорите на дребно.
Налице е все по-голямо искане за поставяне на криптоборсите и доставчиците на услуги под действието на закона и подлагането им на строги изисквания за борба с прането на пари и защита на инвеститорите.
Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.
Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.