Хакер експлоатира базирания на Solana (SOL) автоматизиран маркет мейкър (AMM) Raydium (RAY) за повече от $4.3 милиона в криптовалути.
Raydium първи призна за хакерската атака в Twitter в петък сутринта.
Разследва се експлойт на Raydium, който е засегнал пуловете за ликвидност. Подробности ще последват, когато има повече информация. Първоначалното разбиране е, че правомощията на собственика са били превзети от атакуващия […]
По-късно през деня от проекта заявиха, че работят с одитори от трети страни и екипи в платформата за смарт договори Solana, за да разбере допълнителни подробности за хакерската атака. Според Raydium те са въвели нова корекция, за да предотвратят по-нататъшни експлойти от страна на злонамерени участници в мрежата.
От проекта добавиха:
Като незабавно решение, правомощията на предишните собственици бяха отнети и всички програмни сметки бяха актуализирани с нови в твърд портфейл. По този начин нападателят вече няма право на достъп и не може да експлоатира пуловете.
Ако атакуващият върне средствата, ще бъдат предложени 10% от общата сума, които ще се считат за награда за откриването на тази вратичка в протокола.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какво да очакваме от Биткойн до края на месеца?
От проекта казват, че хакерът е успял да измъкне стабилни монети и други криптоактиви на стойност приблизително $4.3 милиона от пет различни пула.
Родният токен на Raydium се търгува за $0.159 към момента на писане на статията. Криптоактивът, който е на 531-во място по пазарна капитализация, е спаднал с почти 15% през последните 24 часа.
Акаунтът в Twitter на водещия проект за незаменяеми токени (NFT) Azuki беше компрометиран в петък, в резултат на което бяха откраднати криптоактиви на стойност малко под $800,000.
Хакери проникнаха в профилите на Robinhood в социалните мрежи с цел да разпространят фалшив токен наречен RBH в Binance Smart Chain (BSC).
В понеделник ФБР потвърди, че Lazarus Group и APT 38 стоят зад кражбата на $100 милиона от блокчейн платформата Harmony през юни миналата година и са се опитали да изперат парите чрез протокола за поверителност RAILGUN.
Като част от мерките за правоприлагане, предприети срещу криптоборсата Bitzlato – Европол заяви, че са задържани крипто портфейли, в които има дигитални активи на стойност над $19 милиона.