Миналите усилия на Gucci в Web3 достигнаха кулминацията си с това, че марката приема 12 криптовалути в няколко избрани магазина.
Gucci обяви, че ще започне да приема плащания с криптовалута до края на месеца в пет от своите магазини в Съединените щати, като планира да разшири услугата до всичките си 111 магазина в Северна Америка.
Gucci ще приема 12 криптовалути, включително Биткойн, Етериум, Лайткойн, Wrapped Bitcoin (WBTC), Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) и пет стабилни монети, обвързани с щатския долар, докладва Vogue Business.
На клиентите, които плащат с криптовалута в магазина на пилотните места в Ню Йорк, Лос Анджелис, Маями, Атланта и Лас Вегас, ще бъде изпратен имейл с QR код за плащане чрез портфейл за цифрови активи. Служителите започнаха да провеждат обучение относно крипто, незаменими токени (NFT) и Web3 в подготовка за стартирането.
Gucci неотдавна беше в процес на приемане на Web3 с две NFT колекции, пуснати през 2022 г. — колекцията “SUPERGUCCI” през февруари в сътрудничество с марката играчки SUPERPLASTIC и колекцията “Gucci Grail” през март, насочена към собственици на съществуващи NFT проекти, като напр. Bored Ape, Pudgy Penguins и подобни.
Прочети Още: Ватиканът открива NFT галерия
Първият в историята му NFT беше 4-минутен филм, озаглавен Aria, който е вдъхновен от едноименната колекция от дрехи, продадена за $25,000 долара през юни 2021 г. в онлайн търг, организиран от Christie’s.
Марките от висок клас се насочват към крипто и Web3 пространството. През март модният лейбъл Off-white започна да приема плащане в шест криптовалути във водещите си магазини в Париж, Милано и Лондон.
Луксозната марка часовници на LVMH Hublot пусна ограничена колекция, която може да бъде закупена само с Биткойн, а наскоро марката си партнира с доставчика на студени портфейли Ledger, пускайки часовник с ограничено издание и Ledger Nano X през февруари.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.