На 2 май беше разкрито, че Ватиканът ще отвори художествена галерия за NFT, така че хората от цял свят да могат да видят произведенията на изкуството, ръкописите и други предмети в колекцията им.
По-специално, инициативата е сътрудничество между Sensorium, стартъп за виртуална реалност, и Humanity 2.0, ръководена от Ватикана неправителствена организация.
Sensorium, водещ разработчик на метавселената, каза:
Страните ще работят върху развитието на първата по рода си VR и NFT галерия, която е домакин на ватиканските художествени […] и академични инициативи.
Отец Филип Лари, който заема длъжността ръководител на логиката и епистемологията към Папския латерански университет във Ватикана, заяви:
Очакваме с нетърпение да работим със Sensorium, за да проучим начини за демократизиране на изкуството, като го направим по-широко достъпно за хората по света, независимо от техните социално-икономически и географски ограничения.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: ApeCoin скочи с 20% след като Илон Мъск смени профилната си в Twitter на BAYC
Той също така добави:
Партньорството със Sensorium тласка тази цел още една стъпка напред и ни снабдява с най-новите технологични решения.
Изглежда, че NFT са следващата нова мания, която ще съществува още дълго време. Много фирми са влезли в сферата на дигитализацията чрез агресивно инвестиране в блокчейн и NFT. След избухването на Covid пандемията и последвалите локдауни, фирмите насочиха вниманието си към своя дигитален отпечатък и онлайн присъствие – а Ватикана просто последва примера.
Очаква се галерията, която ще бъде достъпна чрез слушалки за виртуална реалност, както и на настолни компютри, ще бъде готова по-късно тази година.
Ватиканът е дом на някои от най-красивите произведения на изкуството и артефакти в света, които се съхраняват там. Музеите на Ватикана са създадени през 16-ти век и сега включват над 800 произведения на изкуството, включително творби на ренесансови художници като Микеланджело и Рафаело, както и по-съвременни творби на художници като Василий Кандински и Винсент ван Гог.
Все още не е известно дали елементи от колекцията на Ватикана ще бъдат предлагани за закупуване като NFT, нито кога ще бъдат достъпни.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Властите на Обединените арабски емирства официално отрекоха информациите, свързващи собствеността или участието в Toncoin (TON) с правото на дългосрочна виза, като определиха разпространяващите се твърдения като неточни и подвеждащи.
Чанпен Джао, бившият шеф на Binance, намекна за възможността за нова инициатива, която ще позволи на притежателите на BNB токени да получат право на дългосрочно пребиваване в Обединените арабски емирства чрез модел за стейкинг на токени.
След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.