Те са спаднали наполовина само за последните три месеца, съобщава CNBC на 4-и юни.
Съосновател на Datatrek Research и Wall Street Bitcoin, анализаторът Николас Колас, свързва спада в търсенията в мрежата с цените на монетите. Все пак те спаднаха с около 50% тази година. В имейл до клиентите си Колас добавя, че „[Биткойн] се нуждае от ново описание, за да възстанови световното внимание“.
Google Trends анализира различни периоди на популярност на определени търсения в мрежата. Стойност 100 се приема като най-висока популярност за конкретен термин за търсене. В началото на януари, популярността на Биткойн беше 37, като към началото на юни спадна до 9.
Колас също така споменава намаляващия брой на новосъздадените Биткойн портфейли, сравнявайки текущия период с последното тримесечие на 2017 г., когато цените на Биткойн приближиха $20,000. Нарастването на броя на новите портфейли през 2018 г. досега е само 3,7%, докато в края на 2017 г. той се е увеличавал с 7,6% месечно. „Разрастването на Биткойн портфейли трябва да бъде +5 процента / месец, за да видим значимо качване на цените“, заключи Колас.
Търсенията на Google за други криптовалути са също в спад, според CNBC. Етериум – втората по големина криптовалута по пазарна капитализация – е спаднала с 70% от началото на 2018 г. Биткойн Кеш е загубил 82%, а XRP е спаднал с 87%.
И все пак, търсенията за петата по големина валута – EOS – са скочили с 97% през 2018 г. CNBC свързва това с последните усилия на компанията за набиране на средства.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Между балансите на Биткойн на борсите и неговата бързо нарастваща пазарна цена се наблюдава рязко разминаване, което сигнализира за подновяване на дългосрочното натрупване и свиване на предлагането.
Робърт Кийосаки, автор на „Богат татко, беден татко“, разкри, че е купил още Биткойн на цена $110,000 и сега се позиционира за това, което макроинвеститорът Раул Пал нарича „Банановата зона“ — параболичната фаза на пазарния цикъл, когато FOMO (страхът да пропуснеш нещо) взима превес.
Биткойн достигна нов рекорд от $118,000, но какво наистина подхрани това рали?