В резултат на сериозен мрежови проблем хиляди клиенти изгубиха достъп до сметките си или балансите им показват нула.
Проблемите стартираха около 19:26 ч. (българско време) на 2 октомври и достигнаха своя пик час по-късно, като в Downdetector бяха регистрирани близо 18,000 съобщения за проблеми, предимно свързани с мобилните и онлайн услугите на банката.
От банката посочиха пред CNN, че повечето от проблемите са били отстранени. Въпреки това много клиенти съобщиха за продължаващи затруднения.
Реакциите на клиентите бяха смесени, като някои отбелязаха, че макар салдата по сметките им да липсват, дълговете им остават непокътнати. Появиха се съобщения, че клоновете не обработват транзакции, а някои банкомати не показват балансите, въпреки че тегленето на пари в брой все още е възможно.
В контекста на прекъсванията някои крипто ентусиасти изтъкнаха този инцидент като оправдание за самостоятелно попечителство на средствата, подчертавайки надеждния рекорд на Биткойн по отношение на времето за работа от 2013 г. насам.
Това събитие също така напомни за предишно смущение през ноември, което забави изплащането на заплатите на много американци поради проблеми в автоматизираната клирингова система на Федералния резерв. Въпреки хаоса акциите на Bank of America демонстрираха устойчивост, като останаха стабилни дори на фона на значителни поръчки за продажба от големи инвеститори.
Ripple официално подаде заявление за национален банков лицензи от Американската служба за валутен контрол (OCC), с цел да установи нов регулаторен стандарт за доверие на пазара на стабилните монети.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.